Wydarzenie: Celebruj 4 rocznicę Dead by Daylight i dołącz do Wydarzenia Czwarta Rocznica!
23 Czerwca do 7 Lipca 2020
Header 4thAnniversary.jpg

CHAPTER VII: The SAW™ Chapter

Z Dead by Daylight Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
The SAW™ Chapter
300px
Data wydania 23 Stycznia 2018 (Wtorek)
Kategoria Rozdział
Koszt 25.49 zł
Motyw Muzyczny Nie posiada
Strona sklepu

CHAPTER VII: The SAW™ Chapter jest siódmym rozdziałem w Dead by DaylightIconHelp DBDlogo.png.

Dodatek zawiera:


O tym DLC[edytuj | edytuj kod]

The SAW™ Chapter (Piła™) to zupełnie nowy rozdział cyklu Dead by Daylight.

Życie to najcenniejsze co mamy. Dar, który otrzymaliśmy, choć przez niektórych rujnowany. Musimy żyć, a nie tylko być. Tutaj wkracza Świnia - nauczyciel oferujący wybranym szansę na ponowne docenienie życia. Na walkę o przetrwanie, albo poddanie się i śmierć. David Tapp uważa jednak inaczej. Wierzy, że każdy ma wybór jak żyć, bez widma śmierci w formie podstępu. Doświadczony detektyw na tropie Świni - pościg, który zaprowadził go do Zakładu Mięsnego Gideon.

Rozwiąż zagadkę

Powiadają, że rozwiązywanie zagadek wpływa pozytywnie na ludzkość, pozwala na lepsze wykorzystanie naszego umysłu. Dostarczają nam one swego rodzaju "pozytywnego stresu". Ale oczywiście jest granica. Śmiertelna granica, kiedy robi się krwawo i tworzymy wspomnienia których lepiej byłoby nie pamiętać. Świnia jest mistrzem zagadek, a my królikami doświadczalnymi.

The SAW™ Chapter™ jest rozszerzeniem do Dead by Daylight. Zawiera nowego Zabójcę, Ocalałego i Lokację.


Zabójca: Świnia[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Świnia

Opis Zabójcy[edytuj | edytuj kod]

FK PI charSelect portrait.png

Świnia

Świnia jest następcą geniusza zła znanego światu jako Jigsaw. Obydwoje głęboko wierzą, że robią coś koniecznego. Coś co sprawi, że ci doświadczający ich diabolicznych pomysłów, zobaczą życie takim jakie jest w rzeczywistości. Oczywiście, będą oni zmuszeni do poświęceń, chcąc dotrwać do końca "lekcji". Powodzenia...

Moc Zabójcy - Świnia: Chrzest Jigsawa

Wieczna uczennica swojego Mistrza, karząca winnych i niewdzięcznych ludzi za pomocą chytrych, morderczych łamigłówek. Świnia może poruszać się niezauważona, atakować z ukrycia oraz nakładać śmiercionośne "odwrócone pułapki na niedźwiedzie" na głowy ocalałych, którzy znajdują się w stanie agonii.

Użyj przycisku drugiej mocy, aby przykucnąć postacią. Kiedy kucasz:

 • Świnia nie posiada zasięgu terroru.
 • Przytrzymaj przycisk ataku, aby wykonać atak z ukrycia.

Rozpoczyna mecz z 4 odwróconymi pułapkami na niedźwiedzie:

 • Odwrócone pułapki na niedźwiedzie można założyć na ocalałych, którzy znajdują się w stanie agonii.
 • Aby odwrócone pułapki na niedźwiedzie spełniały swoją funkcję, muszą być wpierw uruchomione.
 • Odwrócone pułapki na niedźwiedzie uruchamiają się, gdy jeden z ocalałych ukończy całkowicie proces naprawy generatora; począwszy od tego momentu aktywowany jest licznik czasowy.
 • Ocalali mogą uwolnić się z odwróconej pułapki na niedźwiedzie, przeszukując skrzynki Jigsawa. W jednej ze skrzy znajduje się klucz, za pomocą którego mogą się uwolnić. Jeśli nie znajdą na czas właściwego klucza, pułapka zamknie się, zabijając uwięzioną w niej ofiarę.
 • Ocalały, który spróbuje uciec przez bramę wyjściową z pułapką na głowie, zostanie przez nią zabity bez względu na to, czy pozostał mu jeszcze czas na odnalezienie właściwego klucza.

Umiejętności Zabójcy[edytuj | edytuj kod]

Umiejętności te skupiają się na bólu i torturach. Ucieczka z haka nie jest już tak prosta i każdego ocalałego czekają trudniejsze Testy Umiejętności.

Ikona Nazwa Opis
IconPerks hangmansTrick.png
Sztuczka Kata

Twoje pomysłowe ulepszenia haków zapobiegają majstrowaniu i stałym uszkodzeniom.

 • Haki zniszczone poprzez sabotaż albo poświęcenia naprawiają się automatycznie po 30/20/10 sekundach.
 • Otrzymujesz powiadomienia, gdy ktoś zaczyna sabotować haki.
 • Pułapki na Niedźwiedzie zniszczone poprzez sabotaż naprawiają się automatycznie o 60 sekund szybciej niż normalnie.

„Żadnych wymówek, żadnego matactwa... Żadnego płaczu.” — Amanda Young

Unikalna dla Świni przed 30 poziomem, po 30 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Zabójców.

IconPerks surveillance.png
Inwigilacja

Wyzwala potencjał twojego odczytywania aury.

 • Wszystkie niszczejące generatory będą otoczone białą aurą.
 • Kiedy niszczenie generatora zostanie przerwane, będzie on podświetlany na biało przez 8/12/16 s.
 • Hałas powstały w trakcie naprawy generatora rozchodzi się na dodatkowe 8 m.

„Będziesz się zachowywać?” — Amanda Young

Unikalna dla Świni przed 35 poziomem, po 35 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Zabójców.

IconPerks makeYourChoice.png
Dokonaj Wyboru

Kiedy Ocalały ratuje swojego sojusznika z haka w odległości co najmniej 32 m od ciebie, Dokonaj Wyboru nakłada efekt Narażenia na osobę ratującą sojusznika.

 • Efekt trwa przez 40/50/60 s.
 • Dokonaj Wyboru wywołuje wspomniany efekt raz na 40/50/60 s.

„Zdziwiłbyś się, jakie narzędzia mogą uratować życie.” — Amanda Young

Unikalna dla Świni przed 40 poziomem, po 40 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Zabójców.

Ocalały: Detektyw Tapp[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Detektyw Tapp

Opis Ocalałego[edytuj | edytuj kod]

FS DT charSelect portrait.png

Detektyw

David Tapp to jeden z tych dobrych. Koleś szukający sprawiedliwości. Po latach służby, dostał najbardziej przerażającą sprawę w swoje ręce. Szaleniec, który za cel wybrał sobie tortury, uważając je za konieczność. Nieobliczalny pościg zaprowadził Davida w świat Bytu, gdzie poszukiwania nigdy się nie kończą.

Umiejętności Ocalałego[edytuj | edytuj kod]

Ikona Nazwa Opis
IconPerks tenacity.png
Wytrwałość

Nie ma nic, co mogłoby cię powstrzymać.

Twoja zdolność do przetrwania w ciężkich warunkach i nieludzka wytrwałość sprawia, że czołgasz się 30/40/50 % szybciej.

Oprócz tego możesz się jednocześnie regenerować.

„Co to jest, do diabła? Nie ma co, pokażę temu czemuś gdzie raki zimują!” — Detektyw David Tapp

Unikalna dla Detektywa Tappa przed 30 poziomem, po 30 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

IconPerks detectivesHunch.png
Przeczucie Detektywa

Odblokowuje zdolność odczytywania aury.

W momencie, gdy ukończysz lub inny Ocalały ukończy naprawę GeneratoraIconHelpLoading generators.png to widzisz aury generatorów, skrzynek i totemów w zasięgu 32/48/64 metrów od ciebie staną się widoczne na okres 10 sekund.

Jeżeli trzymasz mapę pozwalającą śledzić cele, generatory ujawnione dzięki Przeczuciu Detektywa są dodawane do mapy.

„Czy możesz nam powiedzieć gdzie byłeś zeszłej nocy?” — Detektyw David Tapp

Unikalna dla Detektywa Tappa przed 35 poziomem, po 35 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

IconPerks stakeOut.png
Nadzór

Przebywanie w pobliżu zabójcy napełnia cię determinacją.

Za każde 15 sekund spędzone w zasięgu terroru zabójcy, nie będąc w pościgu, otrzymujesz 1 Żeton do maksimum wynoszącego 2/3/4 Żetony.

Gdy Nadzór ma przynajmniej 1 Żeton, Dobre Testy Umiejętności są traktowane jako Świetne Testy Umiejętności i zabierają 1 Żeton oraz przyznaj dodatkową premię za postęp w wysokości 1%.

„Miałem cię. Miałem cię, gdy uklękłeś na kolanach. Byłeś przerażony, bo cię mieliśmy. Zamkniemy tę sprawę!” — Detektyw David Tapp

Unikalna dla Detektywa Tappa przed 40 poziomem, po 40 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

Lokacja: Zakład Mięsny Gideon[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Zakład Mięsny Gideon

Opis mapy[edytuj | edytuj kod]

IconMap Fin TheGame.png

Zakład Mięsny Gideon przestał być miejscem uśmiercania zwierząt. Teraz otwarł się na ludzi. W powietrzu nadal unosi się zapach krwi zmieszanej ze strachem. Setki tysięcy zwierząt zakończyło tu swój żywot, ale ludzi którzy tu wejdą nie spotka ten sam los. Mają przeżyć i wyciągnąć wnioski. Jednak większość z nich polegnie.

Galeria[edytuj | edytuj kod]


Trailery[edytuj | edytuj kod]


ROZSZERZENIA DO GRY
ROZDZIAŁY
BK NU charSelect portrait.png CHAPTER I: The Last Breath Chapter BS NK charSelect portrait.png JK HU charSelect portrait.png CHAPTER V: A Lullaby for the Dark JK DK charSelect portrait.png HK SP charSelect portrait.png CHAPTER IX: Shattered Bloodline HS AF charSelect portrait.png QK DE charSelect portrait.png CHAPTER XIII: Stranger Things QS SH charSelect portrait.pngQS NW charSelect portrait.png
CK SH charSelect portrait.png CHAPTER II: The HALLOWEEN® Chapter CS LS charSelect portrait.png EK NI charSelect portrait.png CHAPTER VI: A Nightmare on Elm Street™ ES QS charSelect portrait.png KK LE charSelect portrait.png CHAPTER X: Darkness Among Us KS JJ charSelect portrait.png SK ON charSelect portrait.png CHAPTER XIV: Cursed Legacy SS YK charSelect portrait.png
DK HA charSelect portrait.png CHAPTER III: Of Flesh and Mud DS AV charSelect portrait.png FK PI charSelect portrait.png CHAPTER VII: The SAW™ Chapter FS DT charSelect portrait.png MK PL charSelect portrait.png CHAPTER XI: Demise of the Faithful MS JR charSelect portrait.png UK DE charSelect portrait.png CHAPTER XV: Chains of Hate US ZK charSelect portrait.png
IK DO charSelect portrait.png CHAPTER IV: Spark of Madness IS FM charSelect portrait.png GK CL charSelect portrait.png CHAPTER VIII: Curtain Call GS KD charSelect portrait.png OK GH charSelect portrait.png CHAPTER XII: Ghost Face® OK Mask01.png
PARAGRAFY PACZKI UBRAŃ INNE
DS BO charSelect portrait.png PARAGRAPH I: Left Behind DF Torso05.png DF Torso03 03.png Walizka z Lat 80 NK Legs01 01.png Dead by Daylight: Original Soundtrack
JK CA charSelect portrait.png PARAGRAPH II: LEATHERFACE™ CA Head01 DF.png TR Head05.png Zakrwawiona Sakiewka HB Torso02.png
MS AW charSelect portrait.png PARAGRAPH III: Ash vs Evil Dead AW Hand01.png JP Head06.png Headcase AV Head06.png
CM Torso03 72hrs.png Charity Case TN Head TheSwiftLegend.png