Krwista Sieć

Z Dead by Daylight Wiki
(Przekierowano z Drzewko krwi)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Krwista Sieć odkrywająca swą zawartość po otworzeniu przez gracza.
Dbd-bloodweb-ss.png Zeszłej nocy wydostałem się z mgły... tak jakby. Trafiłem do miejsca, w którym nie bylo Widać żadnego potwora. Przestałem biec i wypełnił mnie dziwny spokój. Położyłem się blisko ogniska i zamknąłem oczy. Zdaje się, że robię to po raz pierwszy od wielu dni. Wziąłem kilka długich, głębokich oddechów i pogrążyłem się w coś na wzór mrocznego, pozbawionego myśli snu. A potem ją zobaczyłem; Krwistą Sieć. Miejsce istniejące między rzeczywistością a abstrakcją. Nie ma tu wytchnienia, istnieje jedynie udręka. Mój umysł przepadł w czeluściach mrocznej, bezwzględnej woli Bytu.
~ Dziennik Benedicta Bakera, Listopad 1896 (prezentowany graczom po otwarciu Krwistej Sieci po raz pierwszy)


Krwista Sieć[edytuj | edytuj kod]

Krwista Sieć to, zgodnie z tym co opisał Benedict Baker, metafizyczne istnienie w świecie Dead by Daylight do którego, przez swe myśli i sny, dostęp mają zarówno ocalali i zabójcy. Poza skrzyniami jest to jedyne źródło pozwalające ocalałym zdobywać przedmioty, dodatki i dary. Każda postać ma swoją własną Krwistą Sieć, a każda z nich jest generowana losowo.

Po odblokowaniu każdego dostępnego przedmiotu w Krwistej Sieci, postać zdobędzie poziom a nowa Krwista Sieć zostanie wygenerowana. Im wyższy jest poziom, tym bardziej rozbudowana będzie sieć, a jednocześnie tym więcej przedmiotów zostanie pochłonięte przez Byt.

Wystąpienie w sieci niektórych przedmiotów wymaga spełnienia określonych warunków.


Przedmioty możliwe do odblokowania[edytuj | edytuj kod]

Niektóre z przedmiotów do odblokowania są rzadziej spotykanie niż inne.

Pomiędzy poziomami 1-10 istnieje szansa na pojawienie się w drzewku umiejętności, pomiędzy 10-25 zawsze pojawi się jedna, a powyżej 25 zawsze pojawiają się 2, lecz tylko jedną można odblokować.
Poza tym drzewko krwi zawiera przedmioty, dodatki do przedmiotów, dary i tajemnicze pudełka.

Tajemnicze pudełka mają różną rzadkość, a znajdujący się w nich przedmiot może być równie często, lub rzadziej spotykany. Tajemnicze pudełka nie zawierają umiejętności.


Koszt[edytuj | edytuj kod]

Przedmioty w Krwistej Sieci mogą być odblokowane przy pomocy Punktów Krwi.

Punkty są wspólne dla wszystkich postaci, znaczy to że punkty zdobyte jako zabójca można wydać jako ocalały i odwrotnie.

Cena odblokowania przedmiotu różni się w zależności od jego rzadkości.

Ikona Rzadkość Koszt w Punktach Krwi
Dbd-addons-common.png Zwykły
3,000 PK
Dbd-addons-uncommon.png Niezwykły
4,000 PK
Dbd-addons-rare.png Rzadki
5,000 PK
Dbd-addons-veryrare.png Bardzo Rzadki
6,000 PK
Dbd-addons-ultrarare.png Ultra Rzadki
7,000 PK
Dbd-perks-teachable.png Przyswajalne
5,000 PK
Dbd-events.png Wydarzenie
3,000 PK

Porady[edytuj | edytuj kod]

  • Po zdobyciu 10 poziomu Sugerowane jest, aby odblokować najpierw te przedmioty, na których ci zależy, gdyż Byt może je pochłonąć,
  • Po zdobyciu 10 poziomu Jeśli chcesz jak najszybciej zdobywać poziom, nie zapominaj najpierw odblokować najtańszych przedmiotów, aby te droższe pochłonął Byt.
  • Jeśli chcesz zdobyć konkretną umiejętność, sugerowane jest abyś odblokowywał każdą dostępną, gdyż zmniejsza to pulę dostępnych umiejętności.
  • Byt pozwoli ci zdobyć tylko jedną umiejętność w każdym drzewku.


Cytaty[edytuj | edytuj kod]

  • "Powracam do przestrzeni i wzywam Drzewko Krwi tak często, jak mogę. Czuję, jakbym zaczynał uzyskiwać nad nim coraz większą kontrolę. Jestem w stanie skupić się i podróżować w głębsze poziomy. Mam ostrzeżenie, dla każdego, kto mógłby chcieć iść w moje ślady: Stąpaj rozważnie, albowiem Drzewko Krwi jest nieprzewidywalne i stale się zmienia." - Dzienniki Benedicta Baker'a, Listopad 1896 (pokazuje się graczom po uzyskaniu przez nich poziomu drugiego)

  • "I have found that on deeper levels of the Bloodweb, I can learn and collect better tools. The deeper I go, and the more marvel I can extirpate from the figment of fog. This comes at a price, however. The Entity that rules over this world grows restless with my attempts to know more. Each time I move further in the web, It makes sure to devour and consume something else. I must choose carefully what I want to extract from this journey across the web." - Benedict Baker's Journal, Dec. 1896 (referring to the Entity, after a player reaches level 10)

  • "Today I have reached a deeper sub-level of the Bloodweb which opened my mind to more possibilities. I have no way to know how deep I can go, but I must continue as long as I can withhold my sanity." - Benedict Baker's Journal, Feb. 1897 (referring unlocking a second perk slot, after a player reaches level 15)

  • "I feel confident that I can inculcate my awareness of the Bloodweb to the others that are trapped here with me. Maybe they can unlock their inner strength with my help." - Benedict Baker's Journal, June 1897 (referring to unlocking teachable perks, after a player reaches level 30)