Dwight Fairfield

Z Dead by Daylight Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dwight Fairfield
DF charSelect portrait.png
Płeć
Mężczyzna
Rola
Nerwowy Lider
Narodowość
Amerykańska
Aktor głosowy
Ian Chuprun

Dwight Fairfield jest jednym z 17 Ocalałych w Dead by Daylight IconHelp DBDlogo.png.


Opis postaci[edytuj | edytuj kod]

Dwight Fairfield to nerwowy lider posiadający zdolność lokalizowania swoich sojuszników. Zwiększa także efektywność ocalałych.

Jego przyswajalne umiejętności: Więź IconPerks bond.png, Wykaż się IconPerks proveThyself.png i Lider IconPerks leader.png ułatwiają odnajdywanie pozostałych ocalałych i zapewniają premię w postaci szybszego wykonywania czynności. Wspomniana premia dotyczy zarówno sojuszników, jak i samego użytkownika umiejętności.

Poziom trudności: Łatwy


Tło fabularne[edytuj | edytuj kod]

StoreBackground DF.png

Dwight był wychudzonym szkolnym dziwakiem. Marzył o tym, by należeć do paczki „fajnych dzieciaków", ale nie był tak charyzmatyczny jak jego rówieśnicy. Próbował dostać się do drużyny piłkarskiej, ale został „wykopany". Zespół koszykówki nawet na niego nie spojrzał. Jego oceny były wyraźnie poniżej średniej.

Pewnego weekendu szef Dwighta zabrał go wraz z innymi pracownikami w głąb lasu, gdzie dał im do spróbowania bimber pędzony według rodzinnego przepisu. Dwight zapamiętał jedynie, że to on wziął pierwszy łyk, zanim obudził się zupełnie sam następnego ranka.

Po raz kolejny stał się pośmiewiskiem lokalnej społeczności i usiłował odnaleźć drogę powrotną z lasu, lecz bezskutecznie: to był ostatni raz, kiedy ktokolwiek o nim słyszał.


Unikalne umiejętności[edytuj | edytuj kod]

Są to umiejętności, które pojawiają się początkowo tylko w Krwistej Sieci Dwighta. Po osiągnięciu 30 poziomu, dostępne są przyswajalne ich wersje:

 • Więź - Poziom 30
 • Wykaż się - Poziom 35
 • Lider - Poziom 40

Po zdobyciu, można te umiejętności znaleźć w Sieciach pozostałych ocalałych.

Ikona Nazwa Opis
Bond.gif
Więź

Odblokowuje możliwość dostrzegania aury. Widzisz aury sojuszników w zasięgu 20/28/36 metrów.

"Musimy działać jako drużyna, musicie przeżyć, żebym ja mógł przeżyć!" — Dwight

Unikalna dla Dwight Fairfield przed 30 poziomem, po 30 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

ProveThyself.gif
Wykaż się

Za każdego innego ocalałego pracującego przy generatorze w zasięgu 4 metrów otrzymujesz premię 10 % do prędkości naprawy. Ta sama premia przyznawana jest wszystkim ocalałym w zasięgu. Zyskujesz 50/75/100 % więcej Punktów Krwi za akcje kooperatywne.

Ocalali mogą być pod wpływem tylko jednego efektu Wykaż się jednocześnie.

"Pokaż mi, na co cię stać!" — Dwight

Unikalna dla Dwight Fairfield przed 35 poziomem, po 35 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

Leader.gif
Lider

Jesteś w stanie zmobilizować drużynę do skuteczniejszej współpracy. Ocalali znajdujący się w zasięgu 8 metrów od Ciebie leczą, sabotują, ściągają z haków, oczyszczają, przeszukują skrzynie i otwierają bramy wyjściowe o 15/20/25 % szybciej.

Ocalali mogą mieć aktywny tylko jeden efekt Lider jednocześnie.

Po wyjściu z zasięgu efekt utrzymuje się przez 15 sekund.

Unikalna dla Dwight Fairfield przed 40 poziomem, po 40 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Osiągnięcia

Dostępne jest tylko jedno osiągnięcie dla Dwighta.

Ikona Nazwa Opis
Ach adeptDwight.jpg
Dwight - Ekspert Ucieknij z mapy postacią Dwight Fairfield, używając podczas rozgrywki wyłącznie jego trzech unikalnych umiejętności.


Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Dodatkowy wygląd jest dostępny w sekcji Dwighta w artykule Sklep.

Gracze mogą dostosować swoją postać wybierając odpowiedni styl ubrań w każdej z kategorii. Zakrwawiony ubiór jest dostępny po osiągnięciu poziomu 50 postaci i odpowiednich poziomów Prestiżu.

Do ubioru Dwighta należą:

Głowa Tors Nogi

DLC[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Rozszerzenia do gry

Dwight jest obecnie częścią 8 rozszerzeń do gry:

Dostępne DLC[edytuj | edytuj kod]

Niedostępne DLC[edytuj | edytuj kod]

 • Dweard + Sharp Mustache Jake
 • YouTubers/Streamers Exclusive (Cartoonz, Admiral Bahroo)
 • Red Shirt Pack (WYMAGA Left 4 Dead lub Left 4 Dead 2)
 • Bloodletting


Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Dwight jest jednym z czterech oryginalnych ocalałych zaprezentowanych w premierowej wersji Dead by Daylight.
 • Dwight jest jednym z trzech ocalałych noszących okulary.
 • Po internecie krąży mnóstwo memów z Dwightem, jako stereotyp "nooba" czy "domyślnej" postaci. Innym stereotypem jest, że gracze Dwightem przeważnie chowają się w szafkach, nie współpracując z innymi ocalałymi, a co przecież jest ich głównym zadaniem.
 • Pierwszą pracą Dwighta było rozwożenie pizzy w "PizzaWhat!"
 • Wśród graczy popularne jest określenie "The Cult of Dwight", jest to drużyna złożona z samych Dwightów podążająca wszędzie za zabójcą i wpatrująca się w niego.


Galeria[edytuj | edytuj kod]


OCALALI IconHelpLoading survivor.png
DF charSelect portrait.png Dwight Fairfield MT charSelect portrait.png Meg Thomas CM charSelect portrait.png Claudette Morel JP charSelect portrait.png Jake Park NK charSelect portrait.png Nea Karlsson LS charSelect portrait.png Laurie Strode
AV charSelect portrait.png Ace Visconti BO charSelect portrait.png Bill Overbeck FM charSelect portrait.png Feng Min DK charSelect portrait.png David King ES charSelect portrait.png Quentin Smith FS charSelect portrait.png Detektyw Tapp
GS charSelect portrait.png Kate Denson HS charSelect portrait.png Adam Francis KS charSelect portrait.png Jeff Johansen MS charSelect portrait.png Jane Romero AW charSelect portrait.png Ash Williams
ZABÓJCY IconHelpLoading killer.png
TR charSelect portrait.png Evan MacMillan - Traper WR charSelect portrait.png Philip Ojomo - Widmo HB charSelect portrait.png Max Thompson Jr. - Wieśniak NR charSelect portrait.png Sally Smithson - Pielęgniarka SH charSelect portrait.png Michael Myers - Kształt HA charSelect portrait.png Lisa Sherwood - Wiedźma
DO charSelect portrait.png Herman Carter - Doktor BE charSelect portrait.png Anna - Łowczyni CA charSelect portrait.png Junior Sawyer - Kanibal EK charSelect portrait.png Freddy Krueger - Koszmar FK charSelect portrait.png Amanda Young - Świnia GK charSelect portrait.png Jeffrey Hawk - Klaun
HK charSelect portrait.png Rin Yamaoka - Zjawa KK charSelect portrait.png Frank, Julie, Susie, Joey - Legion MK charSelect portrait.png Adiris - Plaga
NIEZAUWAŻENI BOHATEROWIE
Alex Benedict Baker Byt Vigo i wiele innych...
NIEUŻYWANE/SPEKULOWANE POSTACIE
Smasher Teacher