Dwight Fairfield

Z Dead by Daylight Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dwight Fairfield
DF charSelect portrait.png
Płeć
Mężczyzna
Rola
Nerwowy Lider
Narodowość
Amerykańska
Aktor głosowy
Ian Chuprun

Dwight Fairfield jest jednym z 15 Ocalałych w Dead by Daylight.


Opis postaci[edytuj | edytuj kod]

Dwight Fairfield to nerwowy lider posiadający zdolność lokalizowania swoich sojuszników. Zwiększa także efektywność ocalałych.

Jego przyswajalne umiejętności: Więź, Wykaż się i Lider ułatwiają odnajdywanie pozostałych ocalałych i zapewniają premię w postaci szybszego wykonywania czynności. Wspomniana premia dotyczy zarówno sojuszników, jak i samego użytkownika umiejętności.

Poziom trudności: Łatwy

Tło fabularne[edytuj | edytuj kod]

StoreBackground DF.png

Dwight był wychudzonym szkolnym dziwakiem. Marzył otym, by należeć do paczki „fajnych dzieciaków", ale nie był tak charyzmatyczny jak jego rówieśnicy. Próbował dostać się do drużyny piłkarskiej, ale został „wykopany". Zespół koszykówki nawet na niego nie spojrzał. Jego oceny były wyrażnie poniżej średniej.

Pewnego weekendu szef Dwighta zabrał go wraz z innymi pracownikami w głąb lasu, gdzie dał im do spróbowania bimber pędzony według rodzinnego przepisu. Dwight zapamiętał jedynie, że to on wziął pierwszy łyk, zanim obudził się zupełnie sam następnego ranka.

Po raz kolejny stał się pośmiewiskiem lokalnej społeczności i usiłował odnależć drogę powrotną z lasu, lecz bezskutecznie: to był ostatni raz, kiedy ktokolwiek o nim słyszał.


Unikalne umiejętności[edytuj | edytuj kod]

Te umiejętności pojawiają się początkowo tylko w drzewku krwi Dwighta. Po osiągnięciu poziomu 30 można znaleźć przyswajalne wersje:

 • Więź - Poziom 30
 • Wykaż się - Poziom 35
 • Lider - Poziom 40

Po zdobyciu, można te umiejętności znaleźć w drzewkach innych ocalałych.

Ikona Nazwa Opis
Bond.gif
Więź

odblokowuje możliwość dostrzegania aury. Dostrzegasz aury pozostałych ocalałych znajdujących się w zasięgu 12/24/36 metrów.

"Musimy działać jak drużyna, musicie przeżyć, abym ja mógł przeżyć!" — Dwight Fairfield

Unikalna dla Dwight Fairfield przed 30 poziomem, po 30 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

ProveThyself.gif
Wykaż się

Otrzymujesz bonus do prędkości naprawiania, leczenia oraz sabotowania, kiedy inni ocalali są w zasięgu 8 metrów od Ciebie.

 • 1 ocalały w zasięgu zapewnia bonus w postaci 1/2/3 % zwiększonej prędkości.
 • 2 ocalałych w zasięgu zapewnia bonus w postaci 2/4/6 % zwiększonej prędkości.
 • 3 ocalałych w zasięgu zapewnia bonus w postaci 3/6/9 % zwiększonej prędkości.

"Pokażę wam, na co mnie stać!" — Dwight Fairfield

Unikalna dla Dwight Fairfield przed 35 poziomem, po 35 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

Leader.gif
Lider

Jesteś w stanie skoordynować drużynę do wspólnej, efektywniejsze] pracy. Ocalali znajdujący się w zasięgu 8 metrów od Ciebie mają zwiększoną prędkość naprawiania, leczenia i sabotowania o .

Unikalna dla Dwight Fairfield przed 40 poziomem, po 40 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Osiągnięcia

Dostępne jest tylko jedno osiągnięcie dla Dwighta.

Ikona Nazwa Opis
Ach adeptDwight.jpg
Dwight - Ekspert Ucieknij z mapy postacią Dwight Fairfield, używając podczas rozgrywki wyłącznie jego trzech unikalnych umiejętności.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Dodatkowy wygląd jest dostępny w sekcji Dwighta w artykule Sklep.

Gracze mogą dostosować swoją postać wybierając odpowiedni styl ubrań w każdej z kategorii. Zakrwawiony ubiór jest dostępny po osiągnięciu poziomu 50 postaci i odpowiednich poziomów Prestiżu.

Do ubioru Dwighta należą:

Głowa Tors Nogi

DLC[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Rozszerzenia do gry

Dwight jest obecnie częścią 8 rozszerzeń do gry:

Dostępne DLC[edytuj | edytuj kod]

Niedostępne DLC[edytuj | edytuj kod]

 • Dweard + Sharp Mustache Jake
 • YouTubers/Streamers Exclusive (Cartoonz, Admiral Bahroo)
 • Red Shirt Pack (WYMAGA Left 4 Dead lub Left 4 Dead 2)
 • Bloodletting


Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Dwight jest jednym z czterech oryginalnych ocalałych zaprezentowanych w premierowej wersji Dead by Daylight.
 • Dwight jest jednym z trzech ocalałych noszących okulary.
 • Po internecie krąży mnóstwo memów z Dwightem, jako stereotyp "nooba" czy "domyślnej" postaci. Innym stereotypem jest, że gracze Dwightem przeważnie chowają się w szafkach, nie współpracując z innymi ocalałymi, a co przecież jest ich głównym zadaniem.
 • Pierwszą pracą Dwighta było rozwożenie pizzy w "PizzaWhat!"
 • Wśród graczy popularne jest określenie "The Cult of Dwight", jest to drużyna złożona z samych Dwightów podążająca wszędzie za zabójcą i wpatrująca się w niego.


Galeria[edytuj | edytuj kod]


OCALALI
DF charSelect portrait.png Dwight Fairfield MT charSelect portrait.png Meg Thomas CM charSelect portrait.png Claudette Morel JP charSelect portrait.png Jake Park NK charSelect portrait.png Nea Karlsson LS charSelect portrait.png Laurie Strode
AV charSelect portrait.png Ace Visconti BO charSelect portrait.png Bill Overbeck FM charSelect portrait.png Feng Min DK charSelect portrait.png David King ES charSelect portrait.png Quentin Smith FS charSelect portrait.png Detektyw Tapp
GS charSelect portrait.png Kate Denson HS charSelect portrait.png Adam Francis KS charSelect portrait.png Jeff Johansen MS charSelect portrait.png Jane Romero
ZABÓJCY
TR charSelect portrait.png Evan MacMillan - Traper WR charSelect portrait.png Philip Ojomo - Widmo HB charSelect portrait.png Max Thompson Jr. - Wieśniak NR charSelect portrait.png Sally Smithson - Pielęgniarka SH charSelect portrait.png Michael Myers - Kształt HA charSelect portrait.png Lisa Sherwood - Wiedźma
DO charSelect portrait.png Herman Carter - Doktor BE charSelect portrait.png Anna - Łowczyni CA charSelect portrait.png Junior Sawyer - Kanibal EK charSelect portrait.png Freddy Krueger - Koszmar FK charSelect portrait.png Amanda Young - Świnia GK charSelect portrait.png Jeffrey Hawk - Klaun
HK charSelect portrait.png Rin Yamaoka - Zjawa KK charSelect portrait.png Frank, Julie, Susie, Joey - Legion MK charSelect portrait.png Adiris - Plaga
NIEZAUWAŻENI BOHATEROWIE
A. Azarov Alex Andrew Smithson Matka Anny "Niespokojna dziewczyna" Archie MacMillan
"Zły człowiek" Benedict Baker "Katatoniczny chłopiec" Clyde Donna Dr. Sam Loomis
Drayton Sawyer Byt Evelyn Thompson Father Campbell Franklin Hardesty Harvey Kavanagh
Judith M. Myers Max Thompson Sr. Mary Jenner Murf Nubbins Sawyer Nurse Moris
Otto Stamper Patrick Spencer Philip Elliott Sally Hardesty Sujan Vigo
NIEUŻYWANE/SPEKULOWANE POSTACI
Aktor Sidney Prescott Nauczyciel