Feliks Richter

Z Dead by Daylight Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Feliks Richter
YS FR charSelect portrait.png
Płeć
Mężczyzna
Rola
Prawdziwy Wizjoner
Narodowość
Niemiecka
Aktor głosowy
Nieznany

Feliks Richter jest jednym z 23 OcalałychOcalali}} w Dead by DaylightDead by Daylight}}.

Jest on częścią dodatku CHAPTER XVII: Descend Beyond, który ukaże się w sierpniu 2020 roku.

Opis Postaci[edytuj | edytuj kod]

StoreBackground YS.png

Feliks Richter to prawdziwy wizjoner wśród architektów. Dzięki niezwykłej determinacji potrafi ułożyć plan i pomóc innym Ocalałym.

Jego Umiejętności Przyswajalne, WizjonerWizjoner}}, Desperacki KrokDesperacki Krok}} i Trwałość Przede WszystkimTrwałość Przede Wszystkim}} przede wszystkim pozwalają mu odkrywać Generatory, ratować Ocalałych i maksymalnie wykorzystywać posiadane narzędzia.

Poziom trudności: Średni


Tło Fabularne[edytuj | edytuj kod]

Rodzina Richterów miała liczne znajomości, a jej członkowie należeli do najbardziej cenionych lekarzy w mieście. Jego rodzice należeli do starożytnego stowarzyszenia i rzadko bywali w swojej rezydencji - brali udział w konferencjach lub pomagali w akcjach humanitarnych na całym świecie. Dzięki podróżom młody Feliks obcował z nowymi kulturami, jerzykami i architektura, jakiej nigdy przedtem nie widział. Nie był pewien, kiedy złapał architektonicznego bakcyla, lecz kiedy to się stało, był pewien, ze wbrew rodzinnej tradycji będzie kiedy projektował budynki, które zainspirują cały świat. Nim to cudowne dziecko architektury skończyło 23 lata, miało na swoim koncie medal Swiss Architect i nagrodę German National Design. Jednakże pomimo swoich sukcesów Feliks nie mógł pozbyć się nieodpartego wrażenia, ze zawdzięczał je szczęściu i znajomościom, a inne talentowi i ciężkiej pracy.

Jako nastolatek Feliks był introwertykiem, który nie radził sobie w towarzystwie, przedkładając własną wyobraźnię nad kontakty z innymi. Miał niewielu przyjaciół, więc kiedy nie podróżował z rodzicami, spędzał czas w bibliotece ojca, pochłaniając rzadkie woluminy, zgłębiając historię i architekturę. Chłonął wszystko niczym gąbka, czytając co tylko znalazł o rozwoju architektury przez wieki. Ojciec miał nadzieję, że Feliks jednak nauczy się, jak być bardziej towarzyskim, i zatrudniał do tego licznych specjalistów. Kiedy te wysiłki spaliły na panewce, złożył przysłowiową broń i uznał, że jego pociecha nauczy się wszystkiego, kiedy przyjdzie odpowiednia pora. Od tej pory dołączał do Feliksa w bibliotece, gdzie pomagał mu budować misterne drewniane modele budynków i opowiadał mu historie o tajemnym klubie, do którego należał, oraz o walce, jaką jej członkowie od starożytności toczyli z mroczną i złowieszczą siłą. Feliks był pewien, że ojciec zmyślał te historyjki o stowarzyszeniu „Imperiatti”, aby wyglądało ono ciekawiej w oczach syna.

Feliks czasami zastanawiał się, czy jego zmysł architektoniczny nie narodził się podczas wakacyjnych wycieczek na Dyer Island — prywatną wyspę z najlepiej zaprojektowanymi domami na świecie. Każdego lata towarzyszył rodzicom w drodze na wyspę, gdzie członkowie „Imperiatti” zachęcali swoje pociechy do nawiązywania znajomości, które miały trwać całe życie. Feliks nie dogadywał się zbyt dobrze z innymi nastolatkami, ale znalazł sobie czworo przyjaciół, którzy również nie pasowali do sztywnych ram socjety. Inne dzieci często ich wyśmiewały i pogardliwie nazywały "Pariasami”. Nazwa ta bardzo spodobała się grupie odludków i przyjęli ją za własną. Zamiast ćwiczyć przemówienia publiczne i brać udział w niekończących się debatach Pariasi większość czasu spędzali na badaniu ruin i tajemnic wyspy. Pewnego dnia jednak sprawy przyjęły zły obrót.

Podczas badania opuszczonego obozu internowanych natrafili na podziemne laboratorium, gdzie odkryli stare, oprawione w skórę dzienniki z ilustracjami i notatkami o nieludzkich badaniach przeprowadzanych przez Brytyjską Kompanię Wschodnioindyjską na jeńcach z pierwszej wojny opiumowej. Kiedy udało im się tworzyć zablokowane drzwi, weszli do komnaty zasłanej ludzkimi szkieletami i fiolkami z tajemniczą substancją. Nim zdążyli przyjrzeć się wszystkiemu bliżej, ziemia zatrzęsła się pod ich stopami, a ich uszy wypełnił syczący dźwięk. Pomieszczenie zaczęła wypełniać dziwna mgła, a z ciemności zdawały się wyłaniać szponiaste łapy. Rzeczywistość mieszała się z przerażającą wyobraźnią. Zanim zrozumieli, co tak naprawdę się dzieje, na ratunek przybył im ojciec Feliksa wraz z rodzicami kilkorga innych dzieci. Dzierżyli dziwne narzędzia i przedmioty dzięki którym ich obronili. Zszokowany Feliks przyglądał się temu wszystkiemu z niedowierzaniem. Nie był pewien, czy to sen, czy też jedna z niedorzecznych, nadnaturalnych opowieści ojca.

Kiedy minął pierwszy szok związany ze zniknięciem ojca, Feliks zaczął szukać jakichkolwiek wyjaśnień, mogących pomóc mu zrozumieć zjawisko, którego był świadkiem na wyspie. Wymieniał informacje z Pariasami i innymi ludźmi poznanymi online, którzy w podobny sposób stracili swoich bliskich. Tragedia umocniła więź między Pariasami, którzy przez wiele lat wspólnymi siłami próbowali rozwikłać zagadkę zaginięcia ich rodziców. Nic jednak nie miało sensu, a każdy trop, którym podążali, okazywał się ślepym zaułkiem. Czas mijał, a ich wysiłki słabły. W końcu piątka przyjaciół powoli zaczęła się od siebie oddalać. Każde podążyło własną drogą, mając nadzieję, że kiedyś zapomną o bezimiennej ciemności, która zabrała ich rodziców.

Przez kolejne lata Feliks udowodnił swoją wartość jako wybitny architekt, jednak nie cieszyła go praca dla innych. Zdał sobie sprawę, że ojciec miał rację. Powstrzymywał go jego brak umiejętności społecznych. Dzięki zaangażowaniu poprawił swoją dykcję i maniery oraz nauczył się nawiązywać kontakty, czy też „odgrywać”, jak lubił to nazywać. Stworzył idealną fasadę, która czyniła go sympatyczniejszym, co przekładało się na popularność wśród potencjalnych klientów. Pracował w kilku pracowniach architektonicznych, po czym założył własną, wespół z koleżanką po fachu, Lauren Golder. Łączyła ich wspólna wizja i sprzeciw wobec nudnych, modernistycznych budynków. Często eksperymentowali z nietypowymi materiałami, kształtami i strukturami.

Feliks kontynuował podważanie tradycyjnych oczekiwań na rzecz eksperymentalnych i niekonwencjonalnych metod, wsadzając przysłowiowy kij w architektoniczne mrowisko. Ale nawet kiedy opływał w pochwały, nie mógł pozbyć się wrażenia, że jest oszustem, aktorem, który wyuczył się roli, a nie architektem inspirującym świat swoimi znakomitymi projektami. W tych chwilach niepewności i zwątpienia topił swoje lęki w alkoholu podczas niekończących się imprez, pragnąc w duszy, aby ojciec go przytemperował i coś mu doradził.

Koniec końców dziewczyna Feliksa poinformowała go, że zostanie ojcem. Wieść tak nim wstrząsnęła, że szybko wziął się w garść. Chciał być taką samą inspiracją dla swojego nienarodzonego dziecka, jaka jego ojciec był dla niego. Potrzebował projektu, który stanowiłby dla niego wyzwanie i przypieczętowałby jego wartość. Zrządzeniem losu szansa pojawiła się, kiedy starzy przyjaciele jego ojca zlecili pracowni „Richter i Golder" budowę czegoś nowego i niekonwencjonalnego na Dyer Island. Feliks był jednocześnie podekscytowany i przerażony, i topił teraz swoje lęki w artykułach i książkach poświęconych rodzicielstwu.

W ciągu sześciu miesięcy rozpoczęły się prace nad projektem odnowienia Dyer. W trakcie oględzin wyspy Feliks usłyszał znajomy głos, który wzywał go zza zniszczonych wiktoriańskich budowli i rozpadających się ruin, skrywających dawno zapomniane, mroczne historie. W dziwnej mgle dostrzegł formę, która powoli przybrała kształt. Jego oczy się rozszerzyły, a usta rozchyliły, lecz nie przeszło przez nie ani jedno słowo. Czy to...? Czy to możliwe...? Nie... to nie mógł być... To niemożliwe... A jednak... Zrozumienie zaświtało mu w głowie i Feliks cofnął się, patrząc, jak jego ojciec wyłania się z mgły. Nogi zrobiły mu się jak z waty, a bicie własnego serca dudniło mu w uszach. To był on. To naprawdę był on. Jego nienarodzone dziecko pozna swego dziadka, a on reszcie będzie mógł pokazać ojcu, ile osiągnął od czasu jego zniknięcia. Patrzyli na siebie długą chwilę. Ojciec spojrzał na Feliksa z rozczarowaniem i odwrócił się od niego, po czym zaczął odchodzić w mgłę. Feliks podążył za nim, a towarzyszyło mu ogłuszające bicie serca. Nikt nigdy więcej ich nie widział.

Unikalne Umiejętności[edytuj | edytuj kod]

Są to umiejętności, które pojawiają się początkowo tylko w Krwistej SieciKrwista Sieć}} Feliksa. Po osiągnięciu 30 poziomu, dostępne są ich przyswajalne wersje:

  • Wizjoner – Poziom 30
  • Presja to podstawa – Poziom 35
  • Trwałość Przede Wszystkim – Poziom 40

Raz zdobywszy, inni Ocalali będą w stanie znaleźć umiejętności Feliksa w swoich własnych Krwistych Sieciach.

Visionary.gif
Wizjoner

Mocno skupiasz się na znalezieniu drogi ucieczki.

Widzisz AuręAura}} GeneratoraGenerator}} w promieniu 32 metrów od siebie.

Gdy Generator zostanie ukończony, Wizjoner odnawia się przez 20/18/16 sekund.

DesperateMeasures.gif
Desperacki Krok

Nie zgadzasz się na porażkę, nawet w najgorszych chwilach.

Zwiększa szybkość leczenia i zdejmowania z Haka o 10/12/14 % za każdego zranionego, zawieszonego na Haku' lub umierającego Ocalałego.

"Jeśli ktoś zburzy twoje ściany, następne wybuduj mocniejsze." — Felika Richter

BuiltToLast.gif
Trwałość Przede Wszystkim

Wiesz, jak najlepiej wykorzystać swoje narzędzia.

Raz na próbę w wyczerpanym PrzedmiociePrzedmiot}} odnowi się 30/40/50 % jego ładunku po upływie 10 sekund.

"Architektura jest duszą cywilizacji." — Feliks Richter

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Osiągnięcia

Obecnie dostępne jest 1 Osiągnięcie dla Feliksa.

Ikona Nazwa Opis
Uzdolniony Felix}}
Uzdolniony Felix Ucieknij z mapy jako Feliks Richter używając wyłącznie jego Unikalne Umiejętności: WizjonerWizjoner}}, Desperacki KrokDesperacki Krok}} i Trwałość Przede WszystkimTrwałość Przede Wszystkim}}.


Przedmioty Kosmetyczne[edytuj | edytuj kod]

Gracze mogą dostosować swoją postać wybierając odpowiedni styl ubrań z każdej z kategorii. Zakrwawiony ubiór jest dostępny po osiągnięciu Poziomu 50 Feliksa i odpowiedniego poziomów Prestiżu.

Do ubioru Feliksa należą:

Domyślny[edytuj | edytuj kod]

Ikona Nazwa Część Rzadkość Opis
S23 Head01.png Feliks CategoryIcon head.png Pospolite Feliks, utalentowany i śmiały architekt, rozumie Byt jak niewielu przed nim.
S23 Torso01.png Marynarka Premium CategoryIcon torso.png Pospolite Kosztowna marynarka, która wytrzymuje nawet najbardziej stresujące prezentacje i trudy życia.
S23 Legs01.png Spodnie Garniturowe CategoryIcon legs.png Pospolite Spodnie dopasowane u krawca, aby zapewniały większą swobodę ruchów, niż przewidział producent.

Prestiż[edytuj | edytuj kod]

Ikona Nazwa Część Rzadkość Opis Dodatkowe Informacje
S23 Head01 P01.png Bloody Felix CategoryIcon head.png Rzadkie WIP Trzecia Nagroda Prestiżu
S23 Torso01 P01.png WIP CategoryIcon torso.png Rzadkie WIP Pierwsza Nagroda Prestiżu
S23 Legs01 P01.png WIP CategoryIcon legs.png Rzadkie WIP Druga Nagroda Prestiżu

DLC[edytuj | edytuj kod]

Ikona Nazwa Część Rzadkość Opis DLC
S23 Torso01 01.png Światowa Klasa CategoryIcon torso.png Pospolite Wyjątkowe połączenie marynarki i kamizelki noszone podczas przyjęcia Feliksa z okazji wręczenia niemieckiej nagrody designu. CHAPTER XVII: Descend Beyond


DLC[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Rozszerzenia do gry

Feliks jest obecnie częścią 1 DLC:

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Feliks Richter jest pierwszym męskim Ocalałym z blond włosami.
  • Jego nazwisko, Richter oznacza po niemecku sędzia i możliwe, że bierze się od zawodu jego przodka, sędziego, w Średniowieczu.
  • Podczas PTB, miał ten sam głos co Steve Harrington.


OCALALI IconHelpLoading survivor.png
POSTAWOWA GRA ROZDZIAŁY I-III
+ PARAGRAF I
ROZDZIAŁY IV-VII ROZDZIAŁY VIII-XI PARAGRAF III
+ ROZDZIAŁY XIII-XIV
AS DF charSelect portrait.png Dwight Fairfield BS NK charSelect portrait.png Nea Karlsson IS FM charSelect portrait.png Feng Min GS KD charSelect portrait.png Kate Denson MS AW charSelect portrait.png Ash Williams
AS MT charSelect portrait.png Meg Thomas CS LS charSelect portrait.png Laurie Strode JK DK charSelect portrait.png David King HS AF charSelect portrait.png Adam Francis QS NW charSelect portrait.png Nancy Wheeler
AS CM charSelect portrait.png Claudette Morel DS AV charSelect portrait.png Ace Visconti ES QS charSelect portrait.png Quentin Smith KS JJ charSelect portrait.png Jeff Johansen QS SH charSelect portrait.png Steve Harrington
AS JP charSelect portrait.png Jake Park DS BO charSelect portrait.png Bill Overbeck FS DT charSelect portrait.png David Tapp MS JR charSelect portrait.png Jane Romero SS YK charSelect portrait.png Yui Kimura
ROZDZIAŁY XV-XVII
US ZK charSelect portrait.png Zarina Kassir
WS charSelect portrait.png Cheryl Mason
YS FR charSelect portrait.png Feliks Richter
ZABÓJCY IconHelpLoading killer.png
POSTAWOWA GRA ROZDZIAŁY I-III ROZDZIAŁY IV+V
+ PARAGRAF I
ROZDZIAŁY VI-VIII ROZDZIAŁY IX-XI
AK TR charSelect portrait.png TraperTraper}} - Evan MacMillan BK NU charSelect portrait.png PielęgniarkaPielęgniarka}} - Sally Smithson IK DO charSelect portrait.png DoktorDoktor}} - Herman Carter EK NI charSelect portrait.png KoszmarKoszmar}} - Freddy Krueger HK SP charSelect portrait.png ZjawaZjawa}} - Rin Yamaoka
AK WR charSelect portrait.png WidmoWidmo}} - Philip Ojomo CK SH charSelect portrait.png KształtKształt}} - Michael Myers JK HU charSelect portrait.png ŁowczyniŁowczyni}} - Anna FK PI charSelect portrait.png ŚwiniaŚwinia}} - Amanda Young KK LE charSelect portrait.png LegionLegion}} - Frank, Julie, Susie, Joey
AK HI charSelect portrait.png WieśniakWieśniak}} - Max Thompson Jr. DK HA charSelect portrait.png WiedźmaWiedźma}} - Lisa Sherwood JK CA charSelect portrait.png KanibalKanibal}} - Bubba Sawyer GK CL charSelect portrait.png KlaunKlaun}} - Jeffrey Hawk MK PL charSelect portrait.png PlagaPlaga}} - Adiris
ROZDZIAŁY XII-XIV ROZDZIAŁY XV-XVII
OK GH charSelect portrait.png Ghost FaceGhost Face}} - Danny Johnson UK DE charSelect portrait.png ŚmiercionoścaŚmiercionośca}} - Caleb Quinn
QK DE charSelect portrait.png DemogorgonDemogorgon}} - Demogorgon WK charSelect portrait.png KatKat}} - Piramidogłowy
SK ON charSelect portrait.png OniOni}} - Kazan Yamaoka YK BL charSelect portrait.png ZarazaZaraza}} - Talbot Grimes
NIEZAUWAŻENI BOHATEROWIE
Benedict Baker BytByt}} ObserverObserver}} Vigo i wiele innych...
NIEUŻYWANE/SPEKULOWANE POSTACIE
Smasher Teacher