Jake Park

Z Dead by Daylight Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Jake Park
JP charSelect portrait.png
Płeć
Mężczyzna
Rola
Samotny Surwiwalista
Narodowość
Azjatycka
Aktor głosowy
Kevin Boissonneault

Jake Park jest jednym z 15 Ocalałych w Dead by Daylight.


Opis postaci[edytuj | edytuj kod]

Jake Park to samotny surwiwalista przygotowany na każdą ewentualność.

Jego przyswajalne umiejętności: Żelazna wola, Spokojny duch i Sabotażysta umożliwiają bezpieczniejsze poruszanie się po mapie i zwiększają szanse na przetrwanie w sytuacji, gdy jest się rannym.

Poziom trudności: Średni

Tło fabularne[edytuj | edytuj kod]

StoreBackground JP.png

Jake Park, syn bogatego CEO, dorastał w obliczu nieustannej presji ze strony swojego ojca. Kiedy jego brat skończył studia na Yale - i żeby tego było mało - z wyróżnieniem, presja ze strony ojca zaczęła się tylko wzmacniać. Jake nie był typem mola książkowego, ale mimo to ojciec chłopaka nigdy nie rozumiał, czemu ten odrzuca kosztowną edukację. Ostatecznie Jake sprzeciwił się ojcu, porzucając całkowicie szkołę i rezygnując z nauki.

Jake żył odcięty od świata na granicy z lasem. Mijały całe lata odkąd zerwał kontakt z ojcem. Niemniej jednak odwiedzała go czasem jego matka. To właśnie ona zadzwoniła na policję, gdy Jake zaginął. Policjanci stwierdzili. że zgubił się gdzieś w lesie. Szukano go przez kilka dni z pomocą grupy poszukiwawczej, ale poddano się. gdy pogoda zaczęła się pogarszać. Pomimo desperackich błagań i próśb ze strony matki, policja nigdy nie wznowiła poszukiwań, a Jake zapisał się na kartach historii jako kolejna ofiara lasu.


Unikalne Umiejętności[edytuj | edytuj kod]

Te umiejętności pojawiają się początkowo tylko w drzewku krwi Jake'a. Po osiągnięciu poziomu 30 można znaleźć przyswajalne wersje:

 • Żelazna wola - Poziom 30
 • Spokojny duch - Poziom 35
 • Sabotażysta - Poziom 40

Po zdobyciu, można te umiejętności znaleźć w drzewkach innych ocalałych.

Ikona Nazwa Opis
IronWill.gif
Żelazna wola

Koncentrując się, potrafisz zignorować część odczuwanego bólu. Intensywność jękow spowodowanych obrażeniami jest zmniejszona o 50/100/100 % kiedy się nie ruszasz/kiedy się nie ruszasz/w każdej sytuacji.

Unikalna dla Jake Park przed 30 poziomem, po 30 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

CalmSpirit.gif
Spokojny duch

Zwierzęta zdają ci się ufać, często pozostając spokojnymi w twojej obecności. Zmniejsza szanse na zaalarmowanie leśnych zwierząt o 80/90/100 %.

Twój spokojny duch pozwala ci na przezwyciężenie chęci do krzyku z powodu szaleństwa, zatrucia i zostania uderzonym przez Zabójcę.

Unikalna dla Jake Park przed 35 poziomem, po 35 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

Saboteur.gif
Sabotażysta

Odblokowuje zdolność sabotowania bez skrzynki z narzędziami z prędkością 30/40/50 % normalnego sabotowania. Testy zdolności wywołane w tej sytuacji mają zmniejszone paski sukcesu o 20/10/0 %. Zwiększa efektywność sabotowania ze skrzynką z narzędziami o 50/75/100 %.

Unikalna dla Jake Park przed 40 poziomem, po 40 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Osiągnięcia

Dostępne jest tylko jedno osiągnięcie dla Jake'a.

Ikona Nazwa Opis
Ach adeptJake.jpg
Jake - Ekspert Ucieknij z mapy postacią Jake Park, używając podczas rozgrywki wyłącznie jego trzech unikalnych umiejętności.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Dodatkowy wygląd jest dostępny w sekcji Jake'a w artykule Sklep.

Gracze mogą dostosować swoją postać wybierając odpowiedni styl ubrań w każdej z kategorii. Zakrwawiony ubiór jest dostępny po osiągnięciu poziomu 50 postaci i odpowiednich poziomów Prestiżu.

Do ubioru Jake'a należą:

Głowa Tors Nogi

Prestiż[edytuj | edytuj kod]

 • Prestiż I - Bloody Trail Jacket (Tors)
 • Prestiż II - Bloody Cargo (Nogi)
 • Prestiż III - Bloody Jake (Głowa)


DLC[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Rozszerzenia do gry

Jake jest obecnie częścią 3 rozszerzeń do gry:

Dostępne DLC[edytuj | edytuj kod]

Niedostępne DLC[edytuj | edytuj kod]

 • Dweard + Sharp Mustache Jake
 • Daddy Jake
 • Red Shirt Pack (WYMAGA Left 4 Dead lub Left 4 Dead 2)


Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Jake jest wzorowany na pracowniku firmy Behaviour - Alex Lin, który rówież użycza głosu Doktorowi.
 • Jake jest jednym z czterech oryginalnych ocalałych zaprezentowanych w premierowej wersji Dead by Daylight.
 • Jake jest pierwszą postacią noszącą rękawiczki.

Galeria[edytuj | edytuj kod]


OCALALI
DF charSelect portrait.png Dwight Fairfield MT charSelect portrait.png Meg Thomas CM charSelect portrait.png Claudette Morel JP charSelect portrait.png Jake Park NK charSelect portrait.png Nea Karlsson LS charSelect portrait.png Laurie Strode
AV charSelect portrait.png Ace Visconti BO charSelect portrait.png Bill Overbeck FM charSelect portrait.png Feng Min DK charSelect portrait.png David King ES charSelect portrait.png Quentin Smith FS charSelect portrait.png Detektyw Tapp
GS charSelect portrait.png Kate Denson HS charSelect portrait.png Adam Francis KS charSelect portrait.png Jeff Johansen MS charSelect portrait.png Jane Romero
ZABÓJCY
TR charSelect portrait.png Evan MacMillan - Traper WR charSelect portrait.png Philip Ojomo - Widmo HB charSelect portrait.png Max Thompson Jr. - Wieśniak NR charSelect portrait.png Sally Smithson - Pielęgniarka SH charSelect portrait.png Michael Myers - Kształt HA charSelect portrait.png Lisa Sherwood - Wiedźma
DO charSelect portrait.png Herman Carter - Doktor BE charSelect portrait.png Anna - Łowczyni CA charSelect portrait.png Junior Sawyer - Kanibal EK charSelect portrait.png Freddy Krueger - Koszmar FK charSelect portrait.png Amanda Young - Świnia GK charSelect portrait.png Jeffrey Hawk - Klaun
HK charSelect portrait.png Rin Yamaoka - Zjawa KK charSelect portrait.png Frank, Julie, Susie, Joey - Legion MK charSelect portrait.png Adiris - Plaga
NIEZAUWAŻENI BOHATEROWIE
A. Azarov Alex Andrew Smithson Matka Anny "Niespokojna dziewczyna" Archie MacMillan
"Zły człowiek" Benedict Baker "Katatoniczny chłopiec" Clyde Donna Dr. Sam Loomis
Drayton Sawyer Byt Evelyn Thompson Father Campbell Franklin Hardesty Harvey Kavanagh
Judith M. Myers Max Thompson Sr. Mary Jenner Murf Nubbins Sawyer Nurse Moris
Otto Stamper Patrick Spencer Philip Elliott Sally Hardesty Sujan Vigo
NIEUŻYWANE/SPEKULOWANE POSTACI
Aktor Sidney Prescott Nauczyciel