Jeff Johansen

Z Dead by Daylight Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Jeff Johansen
KS charSelect portrait.png
Płeć
Mężczyzna
Rola
Cichy artysta
Narodowość
Kanadyjska z norweskimi korzeniami
Aktor głosowy
Filip Ivanovic

Jeff Johansen jest jednym z 17 Ocalałych w Dead by Daylight IconHelp DBDlogo.png.

Zaprezentowany został w dodatku CHAPTER X: Darkness Among Us.


Opis postaci[edytuj | edytuj kod]

StoreBackground KS.png

Cichy artysta nieugięty w obliczu największych trudności.

Jego przyswajalne umiejętności: Przełamanie IconPerks breakdown.png, Druga pomoc IconPerks aftercare.png i Zakłócenie IconPerks distortion.png, dają mu obserwacyjną przewagę i pomagają ukryć się przed zabójcą.

Poziom trudności: Średni


Tło fabularne[edytuj | edytuj kod]

Jeff Johansen urodził się i wychował w Ormond, w prowincji Alberta. Był jedynakiem i cichym dzieckiem stroniącym od tłumów. W liceum jego lękliwy charakter był brany za nieśmiałość, którą zasłaniał twardą i stoicką postawą, odstraszającą nie tylko szkolnych prześladowców, ale też nauczycieli. W domu rozwijał swoją pasję do heavy metalu i zaczął zbierać płyty winylowe. Pobudzające wyobraźnię symbole na okładkach płyt zainspirowały go do stworzenia własnej sztuki, co pomogło mu przetrwać nieustanne kłótnie rodziców.

Aby uciec od coraz częstszych awantur w domu, Jeff rozpoczął pracę w sklepie z filmami. Rzadko kto tam zaglądał, więc chłopak mógł poświęcić dużo czasu na rysowanie. Jeden ze stałych nocnych klientów zauważył rysunki i poprosił Jeffa o wykonanie grafiki dla jego grupy z siedzibą w porzuconej chacie na Mount Ormond. Jeff podjął wyzwanie i namalował duży mural z napisem "Legion", składającym się z rozlanych, krwawych liter. Za swoją ciężką pracę dostał 50 dolarów i 12-pak piwa. Było to jego pierwsze płatne zlecenie, krok do przodu, z którego mógł być dumny.

Gdy jego rodzice się rozwiedli, Jeff zmuszony był zamieszkać z matką w Winkler, w prowincji Manitoba, daleko od rodzinnego miasta oraz od ojca. W Winkler Jeff stał się jeszcze bardziej zamknięty, jednak nie porzucił sztuki i muzyki. Wybawienie przyszło krótko po tym, jak ukończył liceum i zaczął pracować w lokalnym barze z muzyką na żywo. Załapał się do pracy jako technik zespołu i opuścił Winkler.

Kilka lat później Jeff został ranny w bójce podczas koncertu. Lekarz powiedział mu, że może częściowo stracić wzrok, i poprosił, aby został w mieście na obserwację. Był to dla Jeffa trudny czas i skłonił go do przewartościowania priorytetów.

Rozpoczął naukę w szkole artystycznej. Stopniowo odzyskiwał sprawność widzenia, ale wciąż musiał być ostrożny. Ukończył kilka kursów i eksperymentował z wieloma środkami przekazu, aż w końcu wybrał malarstwo olejne i sztukę cyfrową, która zagwarantowała mu płatne staże. Zaczął pracę za biurkiem i odnalazł się w projektowaniu etykiet dla minibrowarów. Prowadził proste i spokojne życie: warzył piwo, adoptował psa ze schroniska, projektował tatuaże i okładki albumów dla zespołów, które lubił. Aż do pewnego poranka, gdy otrzymał telefon z informacją, że jego ojciec zmarł, pozostawiając kilka niezałatwionych spraw.

Jeff pojechał do Ormond. Gdy dotarł do domu zmarłego ojca, poczuł przypływ nostalgii. W środku znalazł stary pokrowiec na gitarę, stał tam oparty o ścianę. Wewnątrz znajdował się czarny, klasyczny model z karteczką, na której widniał napis "Dla mojego syna".

Jeff został w mieście dłużej, niż planował, wspominając dzieciństwo. Przejeżdżając obok swojego dawnego liceum, przypomniał sobie mural, który namalował na Mount Ormond. Kupił 12-pak i pojechał do domku letniskowego.

Po kilku tygodniach bez żadnych wieści od Jeffa jego współpracownicy uznali, że przerosła go żałoba po stracie ojca. Sąsiad miał dość opieki nad jego psem, który z każdym dniem stawał się coraz bardziej niespokojny. Zwierzak znów trafił na ulicę i pobłądził, szukając znajomego, słodowego zapachu Jeffa.


Unikalne Umiejętności[edytuj | edytuj kod]

Są to umiejętności, które pojawiają się początkowo tylko w Krwistej Sieci Jeffa. Po osiągnięciu 30 poziomu, dostępne są przyswajalne ich wersje:

  • Przełamanie - Poziom 30
  • Druga pomoc - Poziom 35
  • Zakłócenie - Poziom 40

Po zdobyciu, można te umiejętności znaleźć w Sieciach pozostałych ocalałych.

Ikona Nazwa Opis
Breakdown.gif
Przełamanie

Za każdym razem, kiedy uciekniesz z haka lub ktoś cię z niego uratuje, hak się łamie i aura zabójcy jest dla ciebie widoczna przez 4/5/6 sekund.

Unikalna dla Jeffa Johansena przed 30 poziomem, po 30 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

Aftercare.gif
Druga pomoc

Wyzwala potencjał twojego odczytywania aury.

Dostrzegasz aurę każdego Ocalałego:

  • którego uratowałeś z haka lub który uratował ciebie z haka;
  • na którym wykonałeś akcję leczenia lub który wykonał akcję leczenia na tobie.

Ci Ocalali również widzą twoją aurę.

Efekt może obejmować następującą liczbę Ocalałych: 1/2/3. Jeśli Zabójca złapie cię na hak, wszystkie efekty Drugiej Pomocy zostaną usunięte.

,,Miłosierdzie rozdzierające burzę

Praca olejna wykonana na cześć moich najlepszych kumpli, którzy są jednocześnie najlepszymi muzykami jakich znam. Ich pierwsza płyta nadal jest moją ulubioną. Pomogła mi przejść przez mroczny okres w życiu - Jeff, olej na płótnie, 16x16

Unikalna dla Jeffa Johansena przed 35 poziomem, po 35 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

Distortion.gif
Zakłócenie

Zaczynasz rozgrywkę z 3 Żetonami.

Gdy twoja aura ma zostać ujawniona zabójcy, umiejętność aktywuje się i żeton zostaje wykorzystany.

Przez następne 6/8/10 sekund (gdy umiejętność jest aktywna) twoja aura oraz czerwone zarysowania nie będą widoczne dla zabójcy.

Unikalna dla Jeffa Johansena przed 40 poziomem, po 40 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.


Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Artykuł główny: Osiągnięcia

Dostępne jest jedno osiągnięcie dla Jeffa.

Ikona Nazwa Opis
Ach adeptJeff.jpg
Jeff - Ekspert Grając jako Jeff, ucieknij korzystając z jego 3 unikalnych umiejętności; uczyń to podczas publicznej rozgrywki.


Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Gracze mogą dostosować swoją postać wybierając odpowiedni styl ubrań w każdej z kategorii. Zakrwawiony ubiór jest dostępny po osiągnięciu poziomu 50 postaci i odpowiednich poziomów Prestiżu.

Do ubioru Jeffa należą:

Głowa Tors Nogi

Prestiż[edytuj | edytuj kod]

  • Prestiż I - Bloody Jacket (Tors)
  • Prestiż II - Bloody Jeans (Nogi)
  • Prestiż III - Bloody Jeff (Głowa)


DLC[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Rozszerzenia do gry

Jeff jest obecnie częścią 1 rozszerzenia do gry:

Dostępne DLC[edytuj | edytuj kod]

CHAPTER X: Darkness Among Us


OCALALI IconHelpLoading survivor.png
DF charSelect portrait.png Dwight Fairfield MT charSelect portrait.png Meg Thomas CM charSelect portrait.png Claudette Morel JP charSelect portrait.png Jake Park NK charSelect portrait.png Nea Karlsson LS charSelect portrait.png Laurie Strode
AV charSelect portrait.png Ace Visconti BO charSelect portrait.png Bill Overbeck FM charSelect portrait.png Feng Min DK charSelect portrait.png David King ES charSelect portrait.png Quentin Smith FS charSelect portrait.png Detektyw Tapp
GS charSelect portrait.png Kate Denson HS charSelect portrait.png Adam Francis KS charSelect portrait.png Jeff Johansen MS charSelect portrait.png Jane Romero AW charSelect portrait.png Ash Williams
ZABÓJCY IconHelpLoading killer.png
TR charSelect portrait.png Evan MacMillan - Traper WR charSelect portrait.png Philip Ojomo - Widmo HB charSelect portrait.png Max Thompson Jr. - Wieśniak NR charSelect portrait.png Sally Smithson - Pielęgniarka SH charSelect portrait.png Michael Myers - Kształt HA charSelect portrait.png Lisa Sherwood - Wiedźma
DO charSelect portrait.png Herman Carter - Doktor BE charSelect portrait.png Anna - Łowczyni CA charSelect portrait.png Junior Sawyer - Kanibal EK charSelect portrait.png Freddy Krueger - Koszmar FK charSelect portrait.png Amanda Young - Świnia GK charSelect portrait.png Jeffrey Hawk - Klaun
HK charSelect portrait.png Rin Yamaoka - Zjawa KK charSelect portrait.png Frank, Julie, Susie, Joey - Legion MK charSelect portrait.png Adiris - Plaga OK charSelect portrait.png Danny Johnson - Ghost Face
NIEZAUWAŻENI BOHATEROWIE
Alex Benedict Baker Byt Vigo i wiele innych...
NIEUŻYWANE/SPEKULOWANE POSTACIE
Smasher Teacher