Laurie Strode

Z Dead by Daylight Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Natknąłem się na kolejną duszyczkę w tym przeklętym zakątku ziemi. Nie znam jej imienia, ale jest w niej coś niezwykłego. Nigdy się z nią nie spotkałem, a wydaje się, jakbyśmy spotykali się zbyt długo. Jest strudzona przebywaniem w tym miejscu, przyodziana w coś rodzaju kontrolowanej paniki, nieprzerwanie spoglądająca przez ramię, czujna.

~ Nieznany (Prawdopodobnie Benedict Baker)
Laurie Strode
LS charSelect portrait.png
Alternatywne Imię:
Cynthia Myers
Płeć
Kobieta
Rola
Zdeterminowana Ocalała
Narodowość
Amerykańska
Dodatek
The HALLOWEEN® Chapter
Aktor głosowy
Catherine Lecours

Laurie Strode jest jednym z 15 Ocalałych w Dead by Daylight.

Zaprezentowana została w dodatku CHAPTER II: The HALLOWEEN® Chapter.

Jej postać pochodzi z filmu z 1978 roku pt. Halloween


Opis postaci[edytuj | edytuj kod]

Laurie Strode to zdeterminowana ocalała gotowa zmierzyć się z każdym możliwym wyzwaniem.

Jej przyswajalne umiejętności: Ostatnia ocalała, Obiekt obsesji i Ostateczny cios zapewniają duże szanse na przetrwanie, ale okupione są tym, że pozostaje się często na widoku.

Poziom trudności: Trudny


Tło fabularne[edytuj | edytuj kod]

StoreBackground LS.png

Nigdy się nie dowiesz, co w życiu liczy się naprawdę, dopóki nie znajdziesz się w sytuacji, w której może się ono wkrótce zakończyć. Laurie była jedną z tych osób, które pragnęły spokojnego życia na przedmieściach, wypadów ze znajomymi i rodziną, randkę jedną czy dwie. Była typową nastolatką. Mógłbyś minąć ją na ulicy i nie zwrócić na nią żadnej uwagi. Zawsze odrabiała prace domowe i była lubiana przez rówieśników, nauczycieli i rodzinę.

Zwykła noc, podczas której opiekowała się dzieckiem, zamieniła się w coś, co miało na zawsze odmienić kurs jej młodego żywota. Nóż szumiący w powietrzu. Krzyki z oddali. Hałasy płatające jej figle w umyśle. Ale Laurie się nie poddała, jest stworzona z czegoś silniejszego. Czegoś, co nigdy się nie podda.

Unikalne umiejętności[edytuj | edytuj kod]

Te umiejętności pojawiają się początkowo tylko w drzewku krwi Laurie. Po osiągnięciu poziomu 30 można znaleźć przyswajalne wersje:

 • Ostatnia ocalała - Poziom 30
 • Obiekt obsesji - Poziom 35
 • Ostateczny cios - Poziom 40

Po zdobyciu, można te umiejętności znaleźć w drzewkach innych ocalałych.

Ikona Nazwa Opis
SoleSurvivor.gif
Ostatnia ocalała

Im więcej twoich przyjaciół wpada w ręce zabójcy, tym bardziej spowija cię izolacja i zdolność odczytywania aury przez zabójcę względem ciebie ulega zakłóceniu.

Twoja aura nie może zostać odczytana przez zabójcę w zasięgu 16/18/20 metrów od ciebie za każdego zabitego lub poświęconego na haku ocalałego.

Zwiększa twoje szanse na zostanie obsesją.

Tylko jedna obsesja na mecz.

"To był boogeyman." — Laurie Strode

Unikalna dla Laurie Strode przed 30 poziomem, po 30 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

ObjectOfObsession.gif
Obiekt obsesji

Łączy cię z Zabójcą nadprzyrodzona więź. Jeżeli patrzysz w kierunku zabójcy, łącząca was więź ujawni wam nawzajem swoje aury.

Ten efekt działa tylko wtedy, gdy jesteś poza zasięgiem terroru. Jeżeli jesteś obsesją, ten efekt działa na maksimum 56/64/72 metrów. W przeciwnym wypadku na maksimum 44/56/64 metrów.

Zwiększa twoje szanse na zostanie obsesją.

Tylko jedna obsesja na mecz.

"On mnie obserwował!" — Laurie Strode

Unikalna dla Laurie Strode przed 35 poziomem, po 35 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

DecisiveStrike.gif
Ostateczny cios

Używając czegokolwiek, co znajduje się pod ręką, dźgasz twojego napastnika w ostatecznej próbie na ucieczkę. Jeżeli jesteś obsesją, raz na mecz, będąc podniesionym przez zabójcę, wykonaj Test umiejętności, aby automatycznie uciec z objęcia oprawcy i oszołomić go na 3//4 sekund.

Jeżeli nie jesteś obsesją, raz na mecz, będąc w objęciu oprawcy, gdy pasek "szamotania" osiągnął 45/40/35 % postępu, wykonaj Test umiejętności, aby automatycznie zapełnić resztę paska "szamotania" i uciec z objęcia oprawcy.

Zwiększa twoje szanse na zostanie obsesją.

Tylko jedna obsesja na mecz.

"Nie ma nic, czego można się bać." — Laurie Strode

Unikalna dla Laurie Strode przed 40 poziomem, po 40 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Osiągnięcia

Dostępne jest tylko jedno osiągnięcie dla Laurie.

Ikona Nazwa Opis
Ach adeptLaurie.jpg
Laurie - Ekspert Ucieknij z mapy postacią Laurie Strode, używając podczas rozgrywki wyłącznie jej trzech unikalnych umiejętności.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Gracze mogą dostosować swoją postać wybierając odpowiedni styl ubrań w każdej z kategorii. Zakrwawiony ubiór jest dostępny po osiągnięciu poziomu 50 postaci i odpowiednich poziomów Prestiżu.

Do ubioru Laurie należą:

Głowa Tułów Nogi

Prestiż[edytuj | edytuj kod]

 • Prestiż I - Carrion Shirt (Tułów)
 • Prestiż II - Grisly Pants (Nogi)
 • Prestiż III - Bloody Laurie (Głowa)


DLC[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Rozszerzenia do gry

Laurie jest obecnie częścią 1 rozszerzenia do gry:

Dostępne DLC[edytuj | edytuj kod]


Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Laurie jest pierwszym ocalałym, który został wprowadzony wraz z płatnym rozszerzeniem do gry.
 • Laurie jest czwartą kobietą ocalałym w grze, poprzednie to Meg, Claudette i Nea.
 • Laurie Strode występuje w serii filmów "Halloween".
  • Jest młodszą siostrą Michaela Myersa i jej prawdziwe nazwisko brzmi Cynthia Myers.
  • Po tym jak jej rodzice zginęli w wypadku, została oddana do rodziny zastępczej.
  • Została adoptowana przez Morgana i Pamelę Strode, którzy nadali jej nowe imię Laurie.
 • W pierwotnej serii filmów Halloween została sportretowana przez Jamie Lee Curtis (z wyjątkiem filmów z 2007 i 2009 roku w reżyserii Roba Zombie), w grze natomiast głosu użyczyła jej Catherine Lecours. Głos wzorowany jest na postaci z filmu z 1978 roku.
  • Oprócz tego, wygląd Laurie w grze różni się znacznie od tego w filmach. Jej strój jest odwzorowaniem ubioru z filmu z 1978 roku, jednak fryzura i rysy twarzy są inne.
  • Jej rysy twarzy zostały najprawdopodobniej zaczerpnięte z postaci Laurie w serii komiksów Halloween, gdzie również wyglądem mniej przypominała postać z filmów.
  • Powodem jest brak praw do wizerunku aktorki portretującej Laurie, Jamie Lee Curtis.
 • Alejka Lampkin jest mapą, na której żyła Laurie w serii filmów "Halloween".
 • Laurie Strode była obok Michaela Myersa pierwszą licencjonowaną postacią.

Galeria[edytuj | edytuj kod]


OCALALI
DF charSelect portrait.png Dwight Fairfield MT charSelect portrait.png Meg Thomas CM charSelect portrait.png Claudette Morel JP charSelect portrait.png Jake Park NK charSelect portrait.png Nea Karlsson LS charSelect portrait.png Laurie Strode
AV charSelect portrait.png Ace Visconti BO charSelect portrait.png Bill Overbeck FM charSelect portrait.png Feng Min DK charSelect portrait.png David King ES charSelect portrait.png Quentin Smith FS charSelect portrait.png Detektyw Tapp
GS charSelect portrait.png Kate Denson HS charSelect portrait.png Adam Francis KS charSelect portrait.png Jeff Johansen MS charSelect portrait.png Jane Romero
ZABÓJCY
TR charSelect portrait.png Evan MacMillan - Traper WR charSelect portrait.png Philip Ojomo - Widmo HB charSelect portrait.png Max Thompson Jr. - Wieśniak NR charSelect portrait.png Sally Smithson - Pielęgniarka SH charSelect portrait.png Michael Myers - Kształt HA charSelect portrait.png Lisa Sherwood - Wiedźma
DO charSelect portrait.png Herman Carter - Doktor BE charSelect portrait.png Anna - Łowczyni CA charSelect portrait.png Junior Sawyer - Kanibal EK charSelect portrait.png Freddy Krueger - Koszmar FK charSelect portrait.png Amanda Young - Świnia GK charSelect portrait.png Jeffrey Hawk - Klaun
HK charSelect portrait.png Rin Yamaoka - Zjawa KK charSelect portrait.png Frank, Julie, Susie, Joey - Legion MK charSelect portrait.png Adiris - Plaga
NIEZAUWAŻENI BOHATEROWIE
A. Azarov Alex Andrew Smithson Matka Anny "Niespokojna dziewczyna" Archie MacMillan
"Zły człowiek" Benedict Baker "Katatoniczny chłopiec" Clyde Donna Dr. Sam Loomis
Drayton Sawyer Byt Evelyn Thompson Father Campbell Franklin Hardesty Harvey Kavanagh
Judith M. Myers Max Thompson Sr. Mary Jenner Murf Nubbins Sawyer Nurse Moris
Otto Stamper Patrick Spencer Philip Elliott Sally Hardesty Sujan Vigo
NIEUŻYWANE/SPEKULOWANE POSTACI
Aktor Sidney Prescott Nauczyciel