Laurie Strode

Z Dead by Daylight Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Natknąłem się na kolejną duszyczkę w tym przeklętym zakątku ziemi. Nie znam jej imienia, ale jest w niej coś niezwykłego. Nigdy się z nią nie spotkałem, a wydaje się, jakbyśmy spotykali się zbyt długo. Jest strudzona przebywaniem w tym miejscu, przyodziana w coś rodzaju kontrolowanej paniki, nieprzerwanie spoglądająca przez ramię, czujna.

~ Nieznany (Prawdopodobnie Benedict Baker)
Laurie Strode
CS LS charSelect portrait.png
Alternatywne Imię:
Cynthia Myers
Płeć
Kobieta
Rola
Zdeterminowana Ocalała
Narodowość
Amerykańska
Dodatek
The HALLOWEEN® Chapter
Aktor głosowy
Catherine Lecours

Laurie Strode jest jednym z 21 Ocalałych w Dead by DaylightIconHelp DBDlogo.png.

Jest ona częścią dodatku CHAPTER II: The HALLOWEEN® Chapter.

Jej postać pochodzi z filmu z 1978 roku pt. Halloween


Opis postaci[edytuj | edytuj kod]

StoreBackground LS.png

Laurie Strode to zdeterminowana ocalała gotowa zmierzyć się z każdym możliwym wyzwaniem.

Jej przyswajalne umiejętności: Ostatnia OcalałaIconPerks soleSurvivor.png, Obiekt ObsesjiAch itemOfObsession.jpg i Ostateczny CiosIconPerks decisiveStrike.png zapewniają duże szanse na przetrwanie, ale okupione są tym, że pozostaje się często na widoku.

Poziom trudności: Trudny


Tło fabularne[edytuj | edytuj kod]

Nigdy się nie dowiesz, co w życiu liczy się naprawdę, dopóki nie znajdziesz się w sytuacji, w której może się ono wkrótce zakończyć. Laurie była jedną z tych osób, które pragnęły spokojnego życia na przedmieściach, wypadów ze znajomymi i rodziną, randkę jedną czy dwie. Była typową nastolatką. Mógłbyś minąć ją na ulicy i nie zwrócić na nią żadnej uwagi. Zawsze odrabiała prace domowe i była lubiana przez rówieśników, nauczycieli i rodzinę.

Zwykła noc, podczas której opiekowała się dzieckiem, zamieniła się w coś, co miało na zawsze odmienić kurs jej młodego żywota. Nóż szumiący w powietrzu. Krzyki z oddali. Hałasy płatające jej figle w umyśle. Ale Laurie się nie poddała, jest stworzona z czegoś silniejszego. Czegoś, co nigdy się nie podda.


Unikalne umiejętności[edytuj | edytuj kod]

Są to umiejętności, które pojawiają się początkowo tylko w Krwistej Sieci Laurie. Po osiągnięciu 30 poziomu, dostępne są ich przyswajalne wersje:

 • Ostatnia Ocalała - Poziom 30
 • Obiekt Obsesji - Poziom 35
 • Ostateczny Cios - Poziom 40

Po zdobyciu, można te umiejętności znaleźć w Drzewkach pozostałych ocalałych.

Ikona Nazwa Opis
SoleSurvivor.gif
Ostatnia Ocalała

Im więcej twoich przyjaciół wpada w ręce zabójcy, tym większe stają się twoje szanse na przetrwanie. Zdolność odczytywania aury przez zabójcę ulega zakłóceniu.

Zabójca nie może odczytać twojej aury, gdy znajdujecie się w odległości maksymalnie 20/22/24 metrów od siebie za każdego zabitego lub poświęconego ocalałego.

Zwiększa twoje szanse na zostanie obsesją.

Zabójca może mieć obsesję wyłącznie na punkcie jednego ocalałego na mecz.

„To był boogeyman.” — Laurie Strode

Unikalna dla Laurie Strode przed 30 poziomem, po 30 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

ObjectOfObsession.gif
Obiekt Obsesji

Łączy cię z zabójcą nadprzyrodzona więź. Jeżeli patrzysz w jego kierunku, łącząca was więź ujawni wam nawzajem swoje aury. Ten efekt działa tylko wtedy, gdy jesteś poza zasięgiem terroru zabójcy.

Jeżeli jesteś obsesją, ten efekt działa na maksimum 56/64/72 metrów.

W przeciwnym wypadku działa na maksimum 44/56/64 metrów.

Zwiększa twoje szanse na zostanie obsesją zabójcy.

Zabójca może mieć obsesję wyłącznie na punkcie jednego ocalałego na mecz.

„On mnie obserwował!” — Laurie Strode

Unikalna dla Laurie Strode przed 35 poziomem, po 35 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.

DecisiveStrike.gif
Ostateczny Cios

Używając pierwszej rzeczy, jaka wpada ci w rękę, dźgasz napastnika w ostatecznej próbie ucieczki.

Gdy ktoś zdejmie cię z haka lub gdy zejdziesz z niego samodzielnie, Ostateczny Cios stanie się aktywny i dostępny przez 40/50/60 sekund.

Gdy Ostateczny Cios jest aktywny i złapie cię zabójca, wykonaj test umiejętności, aby automatycznie mu się wyrwać i ogłuszyć go na 5 sekund.

 • Udany lub nieudany test umiejętności Ostateczny Cios spowoduje wyłączenie umiejętności.
 • Skuteczne ogłuszenie zabójcy zmieni cię w obiekt obsesji.

Zwiększa szanse na zostanie obsesją.

Zabójca może mieć obsesję na punkcie jednego ocalałego naraz.

„Nie ma się czego bać.” — Laurie Strode

Unikalna dla Laurie Strode przed 40 poziomem, po 40 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Ocalałych.


Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Osiągnięcia

Dostępne jest jedno osiągnięcie dla Laurie.

Ikona Nazwa Opis
Ach adeptLaurie.jpg
Laurie - Ekspert Ucieknij z mapy jako Laurie Strode używając wyłącznie jej Unikalnych Umiejętności: Ostatnia OcalałaIconPerks soleSurvivor.png, Obiekt ObsesjiAch itemOfObsession.jpg i Ostateczny CiosIconPerks decisiveStrike.png.


Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Gracze mogą dostosować swoją postać wybierając odpowiedni styl ubrań w każdej z kategorii. Zakrwawiony ubiór jest dostępny po osiągnięciu poziomu 50 postaci i odpowiednich poziomów Prestiżu.

Do ubioru Laurie należą:

Głowa Tułów Nogi

Prestiż[edytuj | edytuj kod]

 • Prestiż I - Carrion Shirt (Tułów)
 • Prestiż II - Grisly Pants (Nogi)
 • Prestiż III - Bloody Laurie (Głowa)


DLC[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Rozszerzenia do gry

Laurie jest obecnie częścią 1 rozszerzenia do gry:

Dostępne DLC[edytuj | edytuj kod]


Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Laurie jest pierwszym ocalałym, który został wprowadzony wraz z płatnym rozszerzeniem do gry.
 • Laurie jest czwartą kobietą ocalałym w grze, poprzednie to Meg, Claudette i Nea.
 • Laurie Strode występuje w serii filmów "Halloween".
  • Jest młodszą siostrą Michaela Myersa i jej prawdziwe nazwisko brzmi Cynthia Myers.
  • Po tym jak jej rodzice zginęli w wypadku, została oddana do rodziny zastępczej.
  • Została adoptowana przez Morgana i Pamelę Strode, którzy nadali jej nowe imię Laurie.
 • W pierwotnej serii filmów Halloween została sportretowana przez Jamie Lee Curtis (z wyjątkiem filmów z 2007 i 2009 roku w reżyserii Roba Zombie), w grze natomiast głosu użyczyła jej Catherine Lecours. Głos wzorowany jest na postaci z filmu z 1978 roku.
  • Oprócz tego, wygląd Laurie w grze różni się znacznie od tego w filmach. Jej strój jest odwzorowaniem ubioru z filmu z 1978 roku, jednak fryzura i rysy twarzy są inne.
  • Jej rysy twarzy zostały najprawdopodobniej zaczerpnięte z postaci Laurie w serii komiksów Halloween, gdzie również wyglądem mniej przypominała postać z filmów.
  • Powodem jest brak praw do wizerunku aktorki portretującej Laurie, Jamie Lee Curtis.
 • Alejka Lampkin jest mapą, na której żyła Laurie w serii filmów "Halloween".
 • Laurie Strode była obok Michaela Myersa pierwszą licencjonowaną postacią.


Galeria[edytuj | edytuj kod]


OCALALI IconHelpLoading survivor.png
POSTAWOWA GRA ROZDZIAŁY I-III
+ PARAGRAF I
ROZDZIAŁY IV-VII CHAPTERS VIII-XI PARAGRAF III
+ ROZDZIAŁY XIII-XIV
AS DF charSelect portrait.png Dwight Fairfield BS NK charSelect portrait.png Nea Karlsson IS FM charSelect portrait.png Feng Min GS KD charSelect portrait.png Kate Denson MS AW charSelect portrait.png Ash Williams
AS MT charSelect portrait.png Meg Thomas CS LS charSelect portrait.png Laurie Strode JK DK charSelect portrait.png David King HS AF charSelect portrait.png Adam Francis QS NW charSelect portrait.png Nancy Wheeler
AS CM charSelect portrait.png Claudette Morel DS AV charSelect portrait.png Ace Visconti ES QS charSelect portrait.png Quentin Smith KS JJ charSelect portrait.png Jeff Johansen QS SH charSelect portrait.png Steve Harrington
AS JP charSelect portrait.png Jake Park DS BO charSelect portrait.png Bill Overbeck FS DT charSelect portrait.png David Tapp MS JR charSelect portrait.png Jane Romero SS YK charSelect portrait.png Yui Kimura
ROZDZIAŁ XV
US ZK charSelect portrait.png Zarina Kassir
ZABÓJCY IconHelpLoading killer.png
PODSTAWOWA GRA
+ ROZDZIAŁ I
ROZDZIAŁY II-V PARAGRAF II
+ ROZDZIAŁY VI-VIII
ROZDZIAŁY IX-XII ROZDZIAŁY XIII-XV
AK TR charSelect portrait.png Evan MacMillan - TraperIconHelpLoading trapper.png CK SH charSelect portrait.png Michael Myers - KształtIconHelpLoading shape.png JK CA charSelect portrait.png Bubba Sawyer - KanibalIconHelpLoading cannibal.png HK SP charSelect portrait.png Rin Yamaoka - ZjawaIconHelpLoading spirit.png QK DE charSelect portrait.png DemogorgonIconHelpLoading demogorgon.png
AK WR charSelect portrait.png Philip Ojomo - WidmoIconHelpLoading wraith.png DK HA charSelect portrait.png Lisa Sherwood - WiedźmaIconHelpLoading hag.png EK NI charSelect portrait.png Freddy Krueger - KoszmarIconHelpLoading nightmare.png KK LE charSelect portrait.png Frank, Julie, Susie, Joey - LegionIconHelpLoading legion.png SK ON charSelect portrait.png Kazan Yamaoka - OniIconHelpLoading oni.png
AK HI charSelect portrait.png Max Thompson Jr. - WieśniakIconHelpLoading hillbilly.png IK DO charSelect portrait.png Herman Carter - DoktorIconHelpLoading doctor.png FK PI charSelect portrait.png Amanda Young - ŚwiniaIconHelpLoading pig.png MK PL charSelect portrait.png Adiris - PlagaIconHelpLoading plague.png UK DE charSelect portrait.png Caleb Quinn - ŚmiercionoścaIconHelpLoading deathslinger.png
BK NU charSelect portrait.png Sally Smithson - PielęgniarkaIconHelpLoading nurse.png JK HU charSelect portrait.png Anna - ŁowczyniIconHelpLoading huntress.png GK CL charSelect portrait.png Jeffrey Hawk - KlaunIconHelpLoading clown.png OK GH charSelect portrait.png Danny Johnson - Ghost FaceIconHelpLoading ghost.png
NIEZAUWAŻENI BOHATEROWIE
Benedict Baker BytIconHelp entity.png ObserverUnknown QuestionMark.png Vigo i wiele innych...
NIEUŻYWANE/SPEKULOWANE POSTACIE
Smasher Teacher