Legion

Z Dead by Daylight Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Legion
KK charSelect portrait.png
Imię
Frank Morrison/Julie/Susie/Joey
Płeć
Kobieta/Mężczyzna
Narodowość
Kanadyjska
Lokacja
Ośrodek Mount Ormond
Moc
Dziki Szał
Broń
Nóż myśliwski
Prędkość
115% | 4.6m/s
Alternatywna prędkość
125% | 5.0m/s (Szał)
Zasieg Terroru
32 metry
Wzrost
Średni
Dodatek
Darkness Among Us
Aktor głosowy
Emilie Deschamps / Julie i Susie

Nicolas Brassard / Frank i Joey


F. J. S. J. (Frank, Julie, Susie, Joey), czyli Legion, są jednym z 16 Zabójców w Dead by Daylight IconHelp DBDlogo.png.

Zaprezentowani zostali w dodatku CHAPTER X: Darkness Among Us.


Opis postaci[edytuj | edytuj kod]

StoreBackground KK.png

Zgraja bezlitosnych zabójców zdolnych stratować bezradnych ocalałych dzięki mocy dzikiego szału.

Ataki przeprowadzane w trakcie trwania szału zadają utrzymujące się obrażenia wewnętrzne, powalając wszystkich zbyt wolnych ocalałych.

Ich osobiste umiejętności, takie jak Dysonans IconPerks discordance.png, Twardy Charakter i Żelazna Dziewica, dają im możliwość lokalizowania ofiar i przeprowadzania dzikiego ataku podczas przenoszenia ocalałych na hak.

Poziom trudności: Średni

Tło fabularne[edytuj | edytuj kod]

Frank Morrison miał dziewiętnaście lat i niewiele sukcesów na koncie. Przestał chodzić do szkoły, kiedy wyleciał z drużyny koszykówki po tym, jak popchnął sędziego na trybuny. Frank miał jednak potencjał i mógł błyszczeć mimo mało obiecujących początków. W wieku sześciu lat został zabrany z Calgary i rozpoczął swoją wędrówkę po rodzinach zastępczych. Wpadał we wściekłość i pakował się w bójki, a oni przenosili go ciągle do nowych, obcych domów. Ostatni raz przeprowadził się przed trzema laty, kiedy jego nowy przybrany ojciec, Clive Andrews, odebrał go z centrum adopcyjnego. Jechali siedem godzin, zanim dotarli do małego domku w Ormond. To był najdłuższy czas, jaki kiedykolwiek razem spędzili. Clive był zbyt zajęty wymianą czeków z opieki społecznej na kolejki w barze.

Ormond było niewielkim nudnym miasteczkiem na peryferiach zamieszkałym przez sześć tysięcy osób. Szara zima utrzymywała się tu przez większą część roku. Frank robił wszystko, by dostać się do kolejnej rodziny, ale zmienił zdanie, kiedy wpadł w oko pięknej dziewczynie. Julie była powszechnie lubiana i przekonana, że zasługuje na coś więcej niż życie w Ormond, a Frank, jako przyjezdny, miał być jej przepustką. Chłopak chodził na urządzane przez nią imprezy, gdzie wszyscy byli młodsi od niego. Łatwo było im zaimponować, co bardzo mu się spodobało. Spotkał impulsywnego, lubiącego się popisywać Joeya i nieśmiałą, naiwną Susie - najlepszą przyjaciółkę Julie.

Przesiadywali w opuszczonej chatce na Mount Ormond. Wspólnie spędzony czas był idealną odskocznią od nudnej, nic nieznaczącej codzienności, w której ramy się wpasowali. Frank widział w tym szansę na przekształcenie ich braku doświadczenia w coś potężnego. Wypełniał noce rozpasaniem i szaleństwem, sprawdzając granice przyjaciół. Znęcanie się, wandalizm i kradzieże były stałym punktem ich programu weekendowego. Zaszło to tak daleko, że zrobiliby wszystko, czego by zażądał. Nic nie było niemożliwe, kiedy zakładali maski. Pewnego wieczoru Frank podpuścił Joe, żeby zdemolował sklep, z którego go zwolnili. Z łatwością wślizgnęli się do budynku, opuszczonego po godzinach. Ich zabawę zakłócił jednak dozorca, który pochwycił Julie, gdy przechodziła obok. Słysząc jej przytłumiony głos, Frank zadziałał impulsywnie. Chwycił jej kieszonkowy nóż i, bez chwili wahania, wbił ostrze w plecy dozorcy.

Podczas gdy grupa patrzyła na Franka z niedowierzaniem, rozkazał im dokończyć dzieła. Jo przytrzymał jego szczękę, wziął nóż i dźgnął krwawiącego mężczyznę między żebra. Susie nie chciała tego zrobić. Frank krzyczał na nią, przekonywał, że muszą skończyć to, co zaczęli. Julie zamknęła oczy i wbiła nóż w pierś mężczyzny. Podała mokre ostrze Susie. Byli teraz wspólnikami, jednością. Susie spojrzała na Julie z niedowierzaniem, a Frank chwycił jej drżącą dłoń i zatopił nóż w gardle nieszczęśnika. Frank powiedział im, żeby się pospieszyli: wyszorowali krew z podłogi, ukryli ciało w bagażniku samochodu Joe i odjechali na Mount Ormond.

Cała czwórka kopała w błotnistym śniegu, aby ukryć zwłoki, gdy Frank zobaczył coś poruszającego się w głębi lasu. Wyciągnął swój nóż i oddzielił się od grupy, żeby sprawdzić, co to. Mgła gęstniała wokół Franka, opary były już tak gęste, że nie widział nie przed sobą. Zawrócił po swoich śladach i natknął się na złowieszczy szlak. Udał się tą dziwną ścieżką, jakby wzywany przez mrok. Julie, Susie i Joe skończyli kopanie dołu, ale nigdzie nie mogli dostrzec Franka. Julie zauważyła ślady butów na śniegu i cała trójka udała się szlakiem, który zaprowadził ich głębiej do lasu. Kiedy Julie, Susie i Joe nie wrócili do domu na noc, ich rodzice uznali, że zbiegli z Frankiem. Każda rodzina miała inną teorię na ten temat. Atmosfera w miasteczku zmieniła się jednak, gdy w opuszczonej chatce na Mount Ormond znaleziono ciało.

Unikalne Umiejętności[edytuj | edytuj kod]

Są to umiejętności, które pojawiają się początkowo tylko w Krwistej Sieci Legionu. Po osiągnięciu 30 poziomu, dostępne są przyswajalne ich wersje:

 • Dysonans - Poziom 30
 • Twardy Charakter - Poziom 35
 • Żelazna Dziewica - Poziom 40

Po zdobyciu, można te umiejętności znaleźć w Drzewkach pozostałych zabójców.

Ikona Nazwa Opis
Discordance.gif
Dysonans

Gdy dwóch lub więcej Ocalałych pracuje przy tym samym generatorze, jego aura jest podświetlona na biało przez 8/10/12 sekund.

Unikalna dla Legionu przed 30 poziomem, po 30 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Zabójców.

MadGrit.gif
Twardy Charakter

Niosąc ocalałego, nie otrzymujesz kary odnowienia za niecelne ataki, a trafienie innego ocalałego zatrzymuje licznik czasu szamotania niesionej postaci na 2/3/4 sekundy.

Unikalna dla Legionu przed 35 poziomem, po 35 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Zabójców.

IronMaiden.gif
Żelazna Dziewica

Otwierasz szafki 30/40/50 % szybciej.

Ocalali, którzy wychodzą z szafek, otrzymują efekt Narażony IconStatusEffects exposed.png, utrzymujący się przez 15 sekund, a ich lokalizacja zostaje ujawniona na 4 sekundy.

Unikalna dla Legionu przed 40 poziomem, po 40 poziomie przyswajalna wersja tej umiejętności jest możliwa do zdobycia przez innych Zabójców.


Wyposażenie[edytuj | edytuj kod]

Broń: Nóż myśliwski[edytuj | edytuj kod]

KK W01.png

Ostry nóż z ząbkowanym tyłem ostrza i chropowatą rękojeścią.

Moc: Dziki Szał[edytuj | edytuj kod]

FulliconPowers feralFrenzy.png

Legion ma wskaźnik szału, którego wartość wzrasta z upływem czasu. Gdy wskaźnik jest pełen, możliwe jest aktywowanie Dzikiego Szału przyciskiem mocy. Gdy moc jest aktywna, poziom wskaźnika szybko spada i moc kończy się kiedy poziom spadnie do zera. Powoduje to uruchomienie wydłużonego czasu odnawiania.

Po aktywacji Dzikiego Szału Legion wpada w śmiercionośny gniew. Gdy moc jest aktywna:

 • Legion biega szybciej niż normalnie;
 • Legion może przeskakiwać palety, ale nie może ich niszczyć;
 • czerwone zarysowania i kałuże krwi Ocalałych nie są widoczne dla zabójcy;
 • niecelne ataki kończą Dziki Szał.

Gdy Dziki Szał jest aktywny, uderzenie ocalałego, który nie ma nałożonego efektu Głębokiej Rany:

 • nakłada efekt Głębokiej Rany;
 • jeśli Ocalały nie jest jeszcze ranny, przechodzi w stan krytyczny;
 • uzupełnia cały wskaźnik mocy Zabójcy;
 • uruchamia Instynkt Zabójcy, ujawniając położenie wszystkich Ocalałych, którzy nie mają nałożonego efektu Głębokiej Rany i znajdują się w zasięgu terroru Zabójcy.

Gdy Dziki Szał jest aktywny, trafienie Ocalałego, który ma nałożony efekt Głębokiej Rany lub spudłowanie:

 • opróżnia wskaźnik mocy zabójcy i natychmiast przerywa działanie mocy.

Trafienie Ocalałego podstawowym atakiem, gdy Dziki Szał nie jest aktywny, spowoduje opróżnienie paska mocy Zabójcy o połowę maksymalnej wartości.

Dodatki do Mocy[edytuj | edytuj kod]

Ikona Nazwa Rzadkość Opis
FulliconAddon smileyFacePin.png
Przypinka z uśmieszkiem
Pospolity
Sympatyczna żółta przypinka służąca jako sarkastyczny manifest.
 • Trafienie Ocalałego i wywołanie efektu Głębokiej Rany w trakcie trwania Dzikiego Szału aktywuje efekt Oślepienia na 60 s.
FulliconAddon scratchedRuler.png
Porysowana linijka
Pospolity
Drewniana linijka z głęboko wyrytymi liniami.
 • Nieznacznie skraca czas potrzebny na napełnienie wskaźnika mocy.
FulliconAddon mischiefList.png
Lista łobuzerstw
Pospolity
Lista łobuzerskich zadań do wykonania, pamiątka z lepszych czasów.
 • Nieznacznie wydłuża czas trwania Dzikiego Szału.
FulliconAddon friendshipBracelet.png
Bransoletka przyjaźni
Pospolity
Szeroka, szaro-czerwona pleciona bransoletka z gumki. Widać na niej litery "F J S J" naniesione czarnym atramentem.
 • Nieznacznie zwiększa zasięg wykrywania instynktu Zabójcy.
FulliconAddon never-SleepPills.png
Tabletki na koncentrację
Niepospolity
Tabletki o wysokiej zawartości kofeiny, które zwiększą twoją wydajność podczas egzaminów i innych wyczerpujących czynności.
 • Umiarkowanie zwiększają zasięg wykrywania instynktu Zabójcy.
FulliconAddon muralSketch.png
Szkic muralu
Niepospolity
Wyrwany z zeszytu szkic muralu przedstawiającego Legion.
 • Umiarkowanie zwiększa czas trwania Dzikiego Szału.
FulliconAddon juliesMixTape.png
Składanka Julie
Niepospolity
Mroczna i dołująca składanka ballad rockowych i ponurych melodii.
 • Nieznacznie skraca czas odnowienia Dzikiego Szału.
FulliconAddon etchedRuler.png
Grawerowana linijka
Niepospolity
Drewniana linijka z głęboko wyrytymi imionami wrogów.
 • Umiarkowanie skraca czas potrzebny na napełnienie wskaźnika mocy.
FulliconAddon defacedSmileyPin.png
Zniszczona przypinka z uśmieszkiem
Niepospolity
Niegdyś przyjaźnie wyglądający żółty guzik przedstawiający oszpeconą buźkę. Symbol Legionu.
 • Trafienie Ocalałego i wywołanie efektu Głębokiej Rany w trakcie trwania Dzikiego Szału uruchamia efekt Zmasakrowania na 60 s.
FulliconAddon theLegionPin.png
Przypinka Legionu
Rzadki
Ręcznie robiony guzik z twarzą Legionu. Do użycia jedynie przy zastraszaniu.
 • Trafienie Ocalałego i wywołanie efektu Głębokiej Rany w trakcie trwania Dzikiego Szału nakłada efekt Okaleczenia na 60 s.
FulliconAddon susiesMixTape.png
Składanka Susie
Rzadki
Szybka i ekscytująca składanka z energetycznymi piosenkami i mocnym bitem.
 • Ogromnie zwiększa zasięg wykrywania instynktu Zabójcy.
FulliconAddon stolenSketchBook.png
Skradziony szkicownik
Rzadki
Szkicownik z wyjątkowo kreatywnymi i sugestywnymi, by nie rzec dziwnymi, rysunkami.
 • Znacząco zwiększa czas trwania Dzikiego Szału.
FulliconAddon nastyBlade.png
Paskudne ostrze
Rzadki
To ostrze pokryte jest brudnymi plamami, co sprawia, że rany nim zadane nie goją się dobrze.
 • Umiarkowanie zwiększa czas potrzebny Ocalałym na leczenie.
FulliconAddon joeysMixTape.png
Składanka Joeya
Rzadki
Miks mocnych kawałków i tłustych bitow idealnych na doła.
 • Umiarkowanie skraca czas odnowienia Dzikiego Szału.
FulliconAddon stabWoundsStudy.png
Opracowanie na temat ran kłutych
Bardzo Rzadki
Artykuł medyczny skradziony z biblioteki publicznej w Ormond, objaśniający badania nad ranami kłutymi.
 • Znacząco obniża poziom licznika Głębokiej Rany wszystkich Ocalałych.
FulliconAddon franksMixTape.png
Składanka Franka
Bardzo Rzadki
Nigdy nie ruszaj na misję bez swoich piosenek. Kakofonia dźwięków wbijająca się w uszy jak ostrze.
 • Sprawia, że ataki zadawane w Dzikim Szale umiarkowanie skracają licznik Głębokiej Rany Ocalałego.
FulliconAddon filthyBlade.png
Brudne ostrze
Bardzo Rzadki
To ostrze jest zakrwawione i brudne, co sprawia, że rany nim zadane nie goją się dobrze.
 • Umiarkowanie zwiększa czas potrzebny Ocalałym na leczenie.
FulliconAddon coldDirt.png
Zimny piach
Bardzo Rzadki
Garść ziemi zabrana z miejsca wiecznego odpoczynku dozorcy. Nienaturalnie zimna.
 • Znacząco skraca czas odnowienia Dzikiego Szału.
FulliconAddon iridescentButton.png
Opalizujący guzik
Ultra Rzadki
Wyglądający jak ze szkła guzik uformowany z samej Mgły, który przedstawia podobiznę Legionu. Jego powierzchnia jest ciepła i promieniująca mocą Bytu.

Podczas Dzikiego Szału:

 • twój zasięg terroru obejmuje całą mapę.
 • palety, przez które przeskakujesz, zostają natychmiast zniszczone.

Efekt trwa do opróżnienia wskaźnika.

„Młodość pochłonięta przez opalowe szkło powiększa i poszerza zasięg Bytu.”

FulliconAddon fumingMixTape.png
Dymiąca składanka
Ultra Rzadki
Mroczne rytmy, szybkie solówki i głęboki wokal nie z tej ziemi budzą twój szósty zmysł.
 • Gdy korzystasz Dzikiego Szału, postęp naprawy generatorów można określić poprzez intensywność ich aury.


Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Osiągnięcia

Aktualnie są 2 osiągnięcia związane z Legionem.

Ikona Nazwa Opis
Ach adeptLegion.jpg
Legion - Ekspert Odnieś bezlitosne zwycięstwo grając Legionem i korzystając tylko z 3 umiejętności; uczyń to podczas publicznej rozgrywki.
Ach derangedPursuit.jpg
Zakłócony pościg Grając jako Legion, pokonaj 25 różnych ocalałych, na których nałożono efekt głębokiej rany; uczyń to podczas publicznych rozgrywek.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Gracze mogą dostosować swoją postać wybierając odpowiedni styl ubrań w każdej z kategorii. Zakrwawiony ubiór jest dostępny po osiągnięciu poziomu 50 postaci i odpowiednich poziomów Prestiżu.

Do ubioru Legionu należą:

Głowa Tors Broń

Prestiż[edytuj | edytuj kod]

 • Prestiż I - Wet Hunting Knife (Broń)
 • Prestiż II - Gruesome Leather Jacket (Tors)
 • Prestiż III - Bloody Legion (Głowa)

DLC[edytuj | edytuj kod]

Główny artykuł: Rozszerzenia do gry

Legion jest obecnie częścią jednego rozszerzenia:

Dostępne DLC[edytuj | edytuj kod]


Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Legion jest wyjątkowym Zabójcą, postacią, w którą wkomponowane jest kilka osób: Frank Morrison i członkowie jego gangu - Julie, Susie i Joey.
 • Gracz może wybrać, którym z czterech członków gangu chce zagrać, zakładając odpowiedni kostium dla postaci.
 • Legion jest jedynym zabójcą posiadającym różne głosy i odmienny wygląd do wyboru.
  • Jest jedynym zabójcą z dwoma aktorami użyczającymi mu głosu.


OCALALI IconHelpLoading survivor.png
DF charSelect portrait.png Dwight Fairfield MT charSelect portrait.png Meg Thomas CM charSelect portrait.png Claudette Morel JP charSelect portrait.png Jake Park NK charSelect portrait.png Nea Karlsson LS charSelect portrait.png Laurie Strode
AV charSelect portrait.png Ace Visconti BO charSelect portrait.png Bill Overbeck FM charSelect portrait.png Feng Min DK charSelect portrait.png David King ES charSelect portrait.png Quentin Smith FS charSelect portrait.png Detektyw Tapp
GS charSelect portrait.png Kate Denson HS charSelect portrait.png Adam Francis KS charSelect portrait.png Jeff Johansen MS charSelect portrait.png Jane Romero AW charSelect portrait.png Ash Williams
ZABÓJCY IconHelpLoading killer.png
TR charSelect portrait.png Evan MacMillan - Traper WR charSelect portrait.png Philip Ojomo - Widmo HB charSelect portrait.png Max Thompson Jr. - Wieśniak NR charSelect portrait.png Sally Smithson - Pielęgniarka SH charSelect portrait.png Michael Myers - Kształt HA charSelect portrait.png Lisa Sherwood - Wiedźma
DO charSelect portrait.png Herman Carter - Doktor BE charSelect portrait.png Anna - Łowczyni CA charSelect portrait.png Junior Sawyer - Kanibal EK charSelect portrait.png Freddy Krueger - Koszmar FK charSelect portrait.png Amanda Young - Świnia GK charSelect portrait.png Jeffrey Hawk - Klaun
HK charSelect portrait.png Rin Yamaoka - Zjawa KK charSelect portrait.png Frank, Julie, Susie, Joey - Legion MK charSelect portrait.png Adiris - Plaga OK charSelect portrait.png Danny Johnson - Ghost Face
NIEZAUWAŻENI BOHATEROWIE
Alex Benedict Baker Byt Vigo i wiele innych...
NIEUŻYWANE/SPEKULOWANE POSTACIE
Smasher Teacher