Ocalali

Z Dead by Daylight Wiki
(Przekierowano z Ocaleni)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dbd-journal-survivors.png Nie jestem sam. Nie licząc zabójców. Odnalazłem innych. Ocalałych, takich jak ja. Przynajmniej tak mi się wydaje, chcę w to wierzyć. Czasami przez krótką chwilę dostrzegam obraz biednej duszyczki, niesionej przez potwora. Zdradziłem innym swe imię. Nie zawszę chce znać ich własne. Staje się to bardziej bolesne, gdy zwisają z haka. Czasami im pomagam. Tak jak oni mnie. Strach jest naszym wspólnym władcą. Przywiązujemy się do siebie. Nie mamy nikogo innego. Kontakt z ludźmi i wspólna interakcja jest tym, co łagodzi skutki tej okrutnej próby, jaką przechodzimy. Zastanawiam się, czy lepiej byłoby mi samemu czy zajdę dalej współpracując. Czasami przytłacza mnie brzemię nagiego wstydu, gdy oddalam się od ich krzyków. Tak samo wiele razy byłem po drugiej stronie, wisząc metr nad ziemią i patrzyłem na innych obserwujących mnie z gęstwiny. Niczym świadkowie. Może to ważne, by patrzeć i przypominać sobie, że ból nie jest jedyną rzeczą, która czyni nasze życie brzemieniem? Są nimi także dusze. Czy gdyby udało nam się zbiec, to zasłużymy sobie na życie?
~ Dzienniki Benedicta Bakera
IconHelpLoading survivor.png

Ocalali są postaciami w Dead by DaylightIconHelp DBDlogo.png, których misją jest ucieczka z mapy poprzez aktywowanie generatorów. W każdym meczu czterech ocalałych próbuje przetrwać i zbiec, by nie umrzeć z rąk zabójcy. Aby tego dokonać, muszą ukończyć następujące zadania:

  • Naprawić 5 generatorów aby zasilić 2 Bramy WyjścioweIconHelp exitGates.png.
  • Otworzyć przynajmniej jedną z dwóch Bram Wyjściowych przez naciskanie dźwigni na panelu bram przez 20 sekund.
  • Opuścić Mapę.

W międzyczasie, ZabójcaIconHelpLoading killer.png będzie tropił, łapał i wieszał Ocalałych poświęcając ich Bytowi.

Lista Ocalałych[edytuj | edytuj kod]

Aktualnie posiadamy 22 grywalnych Ocalałych:

Istnieją również inni wspomnieni w fabule Ocaleli, lecz którymi nie można grać.

Lista Przedmiotów Ocalałych[edytuj | edytuj kod]

Zabójcy mają swoje Moce, Ocalali mają swoje Przedmioty, w które mogą się wyposażyć przed rozgrywką lub odnaleźć w skrzyniach podczas rozgrywki:

Petardy
IconItems chineseFirecracker.png
Latarki
IconItems flashlight.png
Klucze
IconItems key.png
Mapy
IconItems map.png
Apteczki
IconItems medkit.png
Skrzynki na narzędzia
IconItems toolbox.png