Wydarzenie: Celebruj 4 rocznicę Dead by Daylight i dołącz do Wydarzenia Czwarta Rocznica!
23 Czerwca do 7 Lipca 2020
Header 4thAnniversary.jpg

Skrzynie

Z Dead by Daylight Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dbd-journal-chest.png Za pierwszym razem, kiedy znalazłem Skrzynię, nie udało mi się jej otworzyć. Zabójca dopadł mnie, zanim to zrobiłem. Byłem jednak pełen entuzjazmu, ponieważ ta nowość rzuciła nieco światła na piekło, w którym przyszło mi teraz żyć. Po konfrontacji nie poświęciłem jej więcej uwagi. Jednak następnym razem byłem bardziej ostrożny i udało mi się ją przeszukać. Muszę brać cokolwiek, co wpadnie w moje ręce, ponieważ wszystko to stracę, jeśli Zabójcy położą swoje ręce na mnie.
~ Dziennik Benedicta Bakera
Dbd-gameplay-crate.png

Skrzynie są jednym ze sposobów, w jakich Ocalali mogą zdobyć nowe Przedmioty podczas rozgrywki.


Opis[edytuj | edytuj kod]

Każda Lokacja zawiera kilka losowo umieszczonych na mapie skrzyń. Większość skrzyń pojawia się wewnątrz lub w pobliżu pewnych charakterystycznych dla danej mapy punktów orientacyjnych. Zawsze istnieje Skrzynia, która generuje się w Piwnicy. Może się pojawić za ścianą z dwiema szafkami lub w lewym, oddalonym od schodów kącie.

Przeszukiwanie[edytuj | edytuj kod]

Przeszukiwanie skrzyń zajmuje 10 sekund. Podczas tej czynności rozchodzi się głośny, charakterystyczny dźwięk na odległość do 20 metrów, w wypadku posiadania w wyposażeniu FarmacjiIconPerks pharmacy.png, jest to odległość mniejsza o 8 metrów. Jeśli Ocalały zatrzaśnie wieko skrzyni, pokrywa zamknie się głośnym klapnięciem, a także przekaże Zabójcy dźwiękowe i wizualne powiadomienie o lokalizacji skrzyni. ZabójcyIconHelpLoading killer.pngmogą złapać Ocalałych podczas przeszukiwania skrzyń, tak jak przy naprawie GeneratorówIconHelpLoading generators.pnglub przy oczyszczaniu TotemówIconHelpLoading totem.png.

Powiadomienia dźwiękowe[edytuj | edytuj kod]

Szybka rezygnacja z przeszukiwania skrzyni powiadomi Zabójcę o położeniu skrzyni.

Kiedyś istniały dwie różne animacje zamykania skrzyni: wolna, z wykonywaniem akcji zamknięcia ostrożnie, i szybka, po odbiegnięciu od skrzyni, powiadamiająca Zabójcę o położeniu skrzyni.

Teraz, przez komentarze na temat zbyt długiej animacji zamykania, szybka animacja jest używana w obu przypadkach, ale tylko odbiegnięcie powiadomi Zabójcę.

Częstotliwość pojawiania się[edytuj | edytuj kod]

W każdej rozgrywce pojawiają się domyślnie 3 skrzynie. Na ilość skrzyń wpływają następujące DaryIconHelp offerings.png:

Łup[edytuj | edytuj kod]

PrzedmiotyIconHelp items.png uzyskane ze skrzyni są losowe, jednak można na nie wpływać przy użyciu UmiejętnościIconHelp perks.png:

Ważne: Rzadkość odnalezionego przedmiotu zależy od Ocalałego, który dokończył przeszukiwanie skrzyni, a nie od tego który je rozpoczął. Maksymalna możliwa rzadkość znalezionego przedmiotu to Ultra Rzadki.

Lista zmian[edytuj | edytuj kod]

Patch 2.5.0[edytuj | edytuj kod]

  • Zwiększono maksymalną możliwą rzadkość przedmiotu z Bardzo Rzadkiej na Ultra Rzadką.
  • Dodano minimalną odległość pomiędzy skrzyniami, aby nie wpływały na pojawianie się skrzyń Jigsawa.
  • Ukończenie przeszukiwania wymaga ręcznego podniesienia Przedmiotu, nawet jeśli go nie posiadasz.


Drobnostki[edytuj | edytuj kod]

  • Zmiana podczas wydarzenia Przesilenie zimowe 2018 pozwoliła na znalezienie w skrzyniach Ultra Rzadkich przedmiotów.
    • Ta zmiana początkowo nie była planowana, ale twórcy postanowili ją zachować po otrzymaniu pozytywnych opinii.
  • Postęp przeszukiwania skrzyni przenosi się na wszystkich Ocalałych i będzie zatrzymany nawet po przerwaniu interakcji.
  • Ukończenie przeszukiwania wymaga ręcznego podniesienia Przedmiotu.
    • Do aktualizacji 2.5.0, Ocalały bez Przedmiotu automatycznie podnosił łup ze skrzyni.

Galeria[edytuj | edytuj kod]


Elementy na mapie
IconPowers trap.png Pułapki na niedźwiedzie Dbd-gameplay-crate.png Skrzynie IconPerks spiesFromTheShadows.png Wrony IconFavors murkyReagent.png Mgła IconHelp exitGates.png Bramy
IconHelpLoading generators.png Generatory IconHelpLoading hatch.png Właz IconHelpLoading hook.png Haki IconHelp jigsawBoxes.png Skrzynki Jigsawa IconHelp lockers.png Szafki
IconFavors quarterMoonBouquet.png Światło księżyca IconHelp pullDown.png Palety IconHelp poolsOfDevotion.png Wody Pobożności IconHelpLoading totem.png Totemy IconHelp window.png Okna