Wydarzenie: Celebruj 4 rocznicę Dead by Daylight i dołącz do Wydarzenia Czwarta Rocznica!
23 Czerwca do 7 Lipca 2020
Header 4thAnniversary.jpg

Szafki

Z Dead by Daylight Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dbd-survivor-closet.png

Szafki to czerwone, wysokie kabiny, w których ocalali mogą się schować. Łowczyni używa je także, by napełnić swój zapas toporów myśliwskich IconHelpLoading huntress.png.


Zastosowanie[edytuj | edytuj kod]

Ocalali mogą wejść do pustych szafek. Jeżeli w szafce znajduje się już ocalały, to gracz, który próbuje wejść do niej, pokaże zaskoczoną ekspresję twarzy i zamknie szafkę. Gdy szafka jest pusta, ocalały może powoli i cicho do niej wejść lub szybko do niej wskoczyć, co jest o wiele głośniejsze, ale skraca czas trwania animacji wchodzenia. W przypadku szybkiego wchodzenia Zabójca dostaje wizualne powiadomienie. Przy wychodzeniu obowiązują te same zasady, co przy wchodzeniu. Jeśli ocalały posiada umiejętność Szybko i cicho IconPerks quickAndQuiet.pngzasięg powiadomienia jest zredukowany.

Zabójca ma możliwość otwierania szafek i sprawdzania, czy ktoś jest w środku. Jeżeli znajdzie w środku ocalałego, pojawia się animacja wyciągania z szafki i zarzucania go sobie na ramię. Taki ocalały jest automatycznie ranny, nawet, jeśli wszedł do szafy zdrowy. Jeżeli nikogo nie ma w szafie, zabójca tylko głośno zatrzaskuje drzwiczki.

Gdy ocalały ukrywa się w szafie zbyt długi czas, do szafy przylatują wrony i siadają na niej. Jeśli gracz dalej się w niej ukrywa, wrony zaczynają zataczać koła wokół szafy, robiąc hałas i ewentualnie alarmując zabójcę.

Szafki mają tłumiący wpływ na oddechy i jęki bólu ocalałych. Efekt ten jest równy umiejętności Żelazna wola IronWill.gif na poziomie 1. W szafie ocalali będą oddychać cicho, jednak doświadczony zabójca będzie mógł wychwycić ten dźwięk. To samo tyczy się jęków bólu. Gdy ocalały jest ranny, w trakcie wchodzenia do kryjówki zostawi on dwie kałuże krwi przed szafą. Spostrzegawczy zabójca z łatwością to zauważy.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Szafki uniemożliwiają Iskrze Carter'a od Doktora zwiększania poziomu szaleństwa ocalałego.
  • Ukrywanie się w szafie, gdy Doktor jest w trybie Kary w pobliżu, jest najlepszym sposobem, aby nie ujawnić swojej lokacji przez krzyki.
  • Ukrywanie się w szafie będzie, także powoli zmniejszało poziom szaleństwa ocalałego, dopóki Doktor będzie w trybie Kary.
  • Gdy ocalały jest na 3 poziomie szaleństwa nie będzie on krzyczał w szafie, jednakże nadal będzie miał halucynacje.
  • W szafkach są topory łowieckie Łowczyni. Może ona do nich podejść i napełnić swój zapas.